Kulvar Haber

Canan Karatay: “Bu tedavi yöntemi ile virüs hastalarının tamamı iyileşiyor”

Canan Karatay: “Bu tedavi yöntemi ile virüs hastalarının tamamı iyileşiyor”
819 views
29 Mart 2020 - 21:02

Canan Karatay’ın, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın resmi sitesinde yayınlanan bir yazısında, Corona hastalarına damardan verilen yüksek doz C vitamininin ölümleri önlediği duyuruldu.

Göğüs Hastalıkları Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın resmi sağlık sitesi üzerinden Corona ve bunun gibi birçok aynı aileden gelen virüs hastalıklarının daha önce hastalara yüksek doz C vitamini verilerek kesin çözüm elde edildiği söylendi.

Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay tarafından kaleme alınan yazıda, virüs kaynaklı salgın hastalıkların sanıldığı gibi umutsuz vaka olmadığı aktarıldı. Karatay, “Senelerden beri bilinen ve halkımızdan saklanan, gizlenen bir gerçek var. Tüm virüs hastalıklarına, başta Corona ve de ailesi olmak üzere en etken madde: İntra venöz yolla verilen yüksek doz c vitaminidir” açıklamalarında bulundu.

Acil durumlarda ilk işin hastayı yaşatmak olduğunu belirten Karatay, Corona salgını için de saniyelerin önemli olduğu bir süreçte olduğumuzu söyledi. Karatay, “En ön safta ölesiye çalışan tüm sağlıkçılarımıza yüksek dozda IV C-VİTAMİNİ vermeye başlamalıyız. Vakit kaybetmektesiniz. Dinlenme süreleri içinde 1 saat içinde bu perfüzyon yapılmalıdır. Yok efendim, deneme süresi, yok efendim kanıtlanmış mı? Yok efendim yan etkisi nedir?… sorularını soracak zaman olmaz acil durumlarda. Ayrıca, senelerden beri uygulanmakta ve başarılarla sonuçlanmış bir yöntemdir yüksek doz c vitamini infüzyonu!” sözleriyle tedavinin umut verici olduğunu aktardı.

Karatay, yöntemin uygulanmıyor oluşu nedeniyle aşı ve ilaç firmalarını hedef aldı, “Duyulmamış olması, saklanmış olması, küçümsenmiş olması, alay edilmiş olması ise endüstrinin etkisiyledir. “Bu alanda yayınlanmış olan yüzlerce çalışmanın yayınlanması bloke edilmiştir !!!! Hala da edilmektedir ! Şu sıralarda gerek Çin, gerek Güney Kore, Gerek New York eyaletinde Coronaya karşı, yüksek doz C vitamini, yoğun bakımlarda Corona sepsis tanısı ile yatan hastalara başarıyla uygulanmaktadır” dedi.

Yanı sıra yazısında, Şanghay Bilimsel Tıp Dergisinde, 300 adet Corona sepsis tanısı konulmuş hastaya yapılan uygulamaların başarı ile sonuçlandığını da müjdeledi.

Grip aşısının, gribe faydası olmadığını da yıllar önce belirttiğini dile getiren Karatay, “Kolera salgını sırasında, günde 250-300 adet serum takmış, salgınları ve acilleri bizzat yaşamış bir hekim olarak konuşuyorum” dedi ve durumun aciliyetinin altını çizdi.

Prof. Dr. Canan Karatay’ın yazısına buradan erişebilirsiniz.