Kulvar Haber

Cehennem Gecesi Filmi Konusu

Cehennem Gecesi Filmi Konusu
57 views
13 Eylül 2019 - 17:30

Amerika Birleşik Devletleri yapımı gerilim filmlerinden en yenisi olan Cehennem Gecesi filmi için geri sayım başladı. 13 Eylül 2019 tarihinde vizyona girecek ve bizlerle buluşacak olan filmin yönetmenliğini Mike Gan yapıyor. Filmin senaryosunu da Mike Gan yazarken oldukça ilgi çeken bazı oyuncuları bir araya getirdiklerini söyleyebiliriz. Orijinal ismi Burn olarak duyurulan filmin ilk günden beri dikkat çektiğini söylemek mümkün.

Cehennem Gecesi Filmi ile Eşsiz bir Aksiyon ve Macera

Cehennem Gecesi filmini iki farklı noktada incelememiz mümkün. Özellikle insanların hayata bakış açıları ve hayatta durdukları nokta burada önem teşkil ediyor. Özel olarak bu kapsamda izlediğimizde ise kendi hayatımızdan bile sahnelerin gözümüzün önüne gelmesi mümkün olacaktır. Filmin tüm hikâyesinin üç ana karakter etrafında döndüğünü söyleyebiliriz. Melinda benzin istasyonunda çalışan, özgüveni olmayan ve hayata karşı oldukça negatif bir kadındır. İş arkadaşı Sheila ise tam tersi olarak özgüveni yüksek ve herkesin dikkatini çekebilecek bir kadındır.

Benzin istasyonunda sıradan ilerleyen bir günün içerisinde Sheila her zaman olduğu gibi Melinda’yı geri planda tutmayı başarmaktadır. Fakat bugün işlerin tersine döneceği gündür. Cehennem Gecesi filminde benzin istasyonuna silahla saldıran bir adam iki kadını da rehin alır. Özgüveni yüksek olan Sheila hiçbir şey yapamazken Melinda izleyen herkesi şaşırtacak bir tavırla silahıyla soyguna gelen Billy’i etkisiz hale getirmeyi başarır.

Billy sadece çaresizliğinden ötürü nakit para çalmak için benzin istasyonunu soymaya teşebbüs etmiştir. Yani insanlara zarar vermek gibi bir gayesi yoktur. Fakat Melinda’nın hayatında neredeyse her şeyi değiştirmiştir. İlk defa bir şeyi yapma arzusuyla beraber Melinda’nın tutumu değişir ve Billy’i polislere teslim etmekten vazgeçer. Herkesi şaşırtan bu davranış aslında Melinda’nın yeniden doğuşu gibidir.

Cehennem Gecesi filminin oyuncu kadrosunda genç ve dinamik isimleri görmek sinema izleyicilerini daha da mutlu edebilir. Josh Hutcherson, Suki Waterhouse, Tilda Cobham Hervey, Harry Shum Jr, Shiloh Fernandez, James Devoti ve Roberto Figueroa ile güncel bir kadroyu bir arada tutmayı başarmışlar. 13 Eylül itibariyle gerilim dozunun hiç düşmeyeceği somut bir hikâyeyle sinemalara koşacağız gibi duruyor. Ayrıca gerilimin yanı sıra kişisel anlamda da pek çok noktada değerlendirilebilecek bir hikâye kurgusuna sahip.