Kulvar Haber

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel Projelerle Geliyor

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel Projelerle Geliyor
54 views
27 Mart 2019 - 20:15

“Kartal’ı spor alanında marka haline getireceğiz” Türkiye’nin en genç başkan adaylarından CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, kulvar.com.tr‘ye hem projelerini, hem hayallerini, hem de gençliğinin avantaj ve dezavantajlarını anlattı.

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel Projelerle Geliyor
CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel Projelerle Geliyor

Kartal için yüzlerce projesi bulunduğunu aktaran 32 yaşındaki Yüksel, “Kartal’ı spor alanında bir marka haline getireceğiz. Ayrıca riskli tüm binalar yenilecek” diyor.

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel Kimdir?

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, Türkiye’nin en genç başkan adaylarından birisi…

Henüz 32 yaşında olan Gökhan Yüksel, doğma büyüme Kartallı. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra sermaye piyasası ve borsa konularında yüksek lisans yapan Yüksel, halen Aston Üniversitesi’nde İşletme Doktorası ve yerel yönetimlerde ekonomi ve bütçe alanlarında tez çalışması yapıyor.

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel Kimdir?
Gökhan Yüksel Kimdir?

Kartal’da önce belediyede Meclis üyesi olan, 2016 ve 2018 yılları arasında ise Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel , “Yüzlerce projemiz var, bu işe hazırız. Kartal’ı gençler için spor alanında bir marka haline getirmek istiyoruz. Bunu da başaracağız” diyor.

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : “Yerel Yönetimler Zor Durumda”

Yüksel’e göre, yerel yönetimler ülkenin ekonomik krizden geçmesi nedeniyle zor durumda. Yüksel, “Bu yüzden gerekli yerlerde tasarruf yaparak ve önceliklerimizi kentin ihtiyaçlarına göre sıralayarak, çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuşuyor.

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : “Yüzlerce Projemiz var Bu İşe Hazırız”

Kartal’da kentleşme, dönüşüm ve ulaşım sorunlarının öncelikli olduğunu belirten Yüksel, sözlerini şöyle sürdürüyor:

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : "Yüzlerce Projemiz var Bu İşe Hazırız"
Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : “Yüzlerce Projemiz var Bu İşe Hazırız”

“463 bin kişiye ulaşan Kartal’da 20 mahalle, yaklaşık 2 bin 200 sokak ve cadde yer almaktadır. Hangi mahallenin neye ihtiyacı var, biliyoruz ve bu eksiklikleri gidermeye hazırız.  Belediye’nin çok iyi bir Etüt ve Proje Müdürlüğü var.

Görevdeyken ben de buranın mutfağındaydım. Kartal’a dair yüzlerce projemiz var. Bunların hepsini uygulayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu işe hazırız.”

“Türkiye’de En Çok Kreşi Olan Belediyeyiz”

“Kartal’da on yıldır kurumsallaşma adına önemli adımlar atıldı. Eskiden imkanlarımız sınırlıydı, şimdi ilçemize akıllı belediye binasını kazandırdık. Kent parkı yapıldı, bir tane olan kreş sayısını 14’e çıkardık. Türkiye’de en çok kreşi olan belediyeyiz.”

“Gençlik ARGE Merkezi Yapacağız”

“Yeni dönemde spor alanlarını artırma konusunda büyük girişimlerimiz olacak. Gençlerimizi sporla buluşturup tesisleştireceğiz. Ülkenin ekonomik şartlarından kaynaklı işsizlikle boğuşan gençleri spora yönlendirip enerjilerini atmalarını sağlayacağız. İnsanların en çok ihtiyacı olan şey, iş ve iş bulma.

Bir gençlik ar-ge merkezi yapacağız. Kreş yaşından üniversite çağına kadar yazılım ve kodlama konuşacağız. Bilişim firmalarını burada ağırlayıp yeni işleri tartışacağız. Gençlerin çağdaş modern dünyaya ayak uydurmasına gayret göstereceğiz.

Hem kültür -sanat konusunda, hem eğitim konusunda reformlar yapacağız. Kartal Akademi’yi kurup onların eğitimine katkıda bulunacağız. Sadece Kartal’ın değil, İstanbul’un en büyük sorunlarından biri madde bağımlılığı. Bunu da böylece engelleyeceğiz.”

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : “Risk Grubuna Giren Bütün Binalar Yenilenecek”

“Yenileme, restorasyon çalışmaları yapılırken belediye olarak vatandaşlarımıza gerekli tüm desteklerimizi sunacağız.

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : "Risk Grubuna Giren Bütün Binalar Yenilenecek"
Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : “Risk Grubuna Giren Bütün Binalar Yenilenecek”

Planlar uygulamaya girdiğinde, proje kapsamında risk grubuna giren tüm binalar, vatandaşlarımızı hiçbir hak kaybına uğratmadan yenilenecek.

Proje etki alanında kalan bölgelerde konut alanları, ticari alanlar, sağlık, sosyal ve kültürel tesis alanları, spor alanları, sosyal donatı ile ibadethane alanları ve çocuk parkları olacak.”

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel : “Kentsel Sit Koruma İmar Planı Hayata Geçecek”

“Kartal’da hepimizin güvenle yaşama arzusu var. Güvenli binalarla birlikte, 2009’dan beri karşılaştığımız onca engel ve güçlüklere rağmen sabır ve gayretle sürdürdüğümüz ve ilçemizi her anlamda İstanbul’un merkezi yapacak Merkez ve Batı Merkez Plan çalışmalarında çok yakında sonuca ulaşacağız.

Çalışmaları devam eden Kentsel Sit Koruma İmar Planı hayata geçtiğinde, komşularımızın geleneksel kent dokusunu koruyarak yenileme, restorasyon, restitüsyon çalışmaları yapabilmelerinin önü açılmış olacak.”

Gökhan Yüksel Kartal’ın Örnek ve Demokrat Olacağını Vurguladı

“DAHA DEMOKRATİK, ÖRNEK BİR KARTAL’I BİRLİKTE KURACAĞIZ”

Gökhan Yüksel Kartal'ın Örnek ve Demokrat Olacağını Vurguladı
Gökhan Yüksel Kartal’ın Örnek ve Demokrat Olacağını Vurguladı

“Projeleri̇ bir bir hayata geçirirken; sosyal devlet ilkesini benimseyen; yerel hizmetleri etkin, hızlı ve verimli sunan, yaşam kalitesini yükseltecek, karar alma süreçlerine sivil toplum kuruluşlarını, esnaf odalarını, meslek örgütlerini, spor kulüplerini ve muhtarları aktif bir şekilde dahil eden; insan ve çözüm odaklı, daha katılımcı, daha demokratik, daha üretken, daha sorgulanabilir, sosyal yönüyle güçlü, daha mutlu, daha düzenli̇, örnek bir Kartal’ı birlikte kuracağız.”

Gökhan Yüksel : “Sorunlara Çözüm Üretmek Keyif Verici”

“Yaşadığımız kentte alt yapı sorununu çözdüğümüzde,  yeni bir yaşam alanı yarattığınızda ve kente yeni bir park kazandırdığınızda bunun ne kadar keyif verdiğini görme ve hissetme fırsatı bulduk. Bu his bize daha fazla hizmet etme şevki verdi. Bu işin kesinlikle ve kesinlikle gönül işi olduğunu anladık. Burada doğup, büyüyünce, Kartal’ın herhangi bir sorununa çözüm üretince bunun ne kadar keyif verdiğini hissederek yolumuza devam ettik. Bu yüzden komşularımın talepleri doğrultusunda, onların huzuru, mutluluğu için çalışmalarımıza hız vereceğiz.”

“HAYALİMİZ, HERKESLE BÜTÜNLEŞECEĞİMİZ BİR KARTAL”

“Çevreye ve ekolojiye duyarlı, kentleşme ve yenileşmeye açık, kültür ve sanat faaliyetleriyle ön planda olan, teknolojiyi öne çıkaran bir Kartal’da; mutlaka ve mutlaka Kartal halkıyla en kolay şekilde iletişime geçen bir Belediye yaratmak için hep birlikte omuz omuza çalışacağız. Bunları yapmadık mı? Elbette yaptık. Biz daha iyisini yapmak için aday olduk ve bu yolda koşmaya hazırız. Gençliğin vermiş olduğu enerjiyle, teknolojiyle daha uyumlu sistemler ve yöntemleri hayata geçireceğiz. Hayalimiz, kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, engellisiyle bütünleşeceğimiz bir Kartal…”

“İNSANLAR SİYASETTEN VE VAATLERDEN YORULMUŞ”

“Sahada ve sokakta siyaset konuşmak artık çok zor. İnsanlar siyaset ve vaatlerden çok yorulmuş. Genç olunca bunun avantajını yaşıyorsunuz, sizi dinleyip tebessüm ediyorlar. Konuya vakıfsanız o zaman onlara daha inandırıcı geliyorsunuz. Bizim hayallerimizi ve enerjimizi görünce bunu çok yaşıyoruz. Genç ve dinamik olmanın dezavantajı ise, ‘Acaba yapabilir mi?’ diye bakıyorlar. O zaman ben beş yıllık belediye meclis üyeliği, encümen başkanlığı, belediye başkan yardımcılığını anlatıyorum ve daha çok ciddiye alıyorlar. ‘Daha fazlası için’ diyerek çıktığımız bu yolda sloganımız ise, ‘Kartal’ın Kartal’a artı değer katacak Kartallı bir adayı var’.”

“BİZE OLAN İNANÇLARINI SANDIKTA DA GÖSTERMELERİNİ BEKLİYORUM”

“Elbette ki halkımızın takdiri bizim için en değerli olan. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz kalmadı. Sıcaklığı, samimiyeti ve dostluğu paylaştığımız halkımıza hizmet etmek için 31 Mart akşamı kazanmak en büyük dileğimiz. Yerel seçimler için son günlere girdik. Son güne kadar çalışmaya, kendimizi en doğru şekilde ifade etmeye devam edeceğiz. Dostlarımdan, komşularımdan 31 Mart günü yaptıklarımıza artı değer katmak için, bize olan inançlarını sandıkta da göstermelerini bekliyorum. Bundan sonrası için ‘biz’ olarak yolumuza devam etmek için desteklerini esirgemesinler.”

Haber – Özlem Yılmaz