Kulvar Haber

CHP’den Ekrem İmamoğlu’na destek kampanyası

CHP’den Ekrem İmamoğlu’na destek kampanyası
12 views
09 Mayıs 2019 - 19:49

CHP’den Ekrem İmamoğlu’na destek kampanyası…Geçtiğimiz günlerde YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar vermişti.

EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK KAMPANYASI

CHP şimdiden kolları sıvadı

Karar sonrası Cumhuriyet Halk Partisi, 23 Haziran İstanbul seçimi için şimdiden kollları sıvadı. CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na destek kampanyası başlatıyor.

VATANDAŞLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

CHP 20 TL bağış bekliyor

Bu kampanya doğrultusunda CHP vatandaşlardan 20 TL bağış bekliyor. Ancak vatandaşların dikkat etmesi gereken husus İmamoğlu’na yapılan seçim kampanyasına bağış yaparken TC kimlik numaralarını yazmaları. Eğer vatandaş para bağışı yaparken TC kimlik numarasını yazmazsa, paranın Hazineye aktarılacağını belirten CHP, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

CHP bir konuda daha vatandaşları uyarıyor; vatandaşlar para bağışı yaparken alıcı ismine ‘Ekrem İmamoğlu’ yazmamaları gerektiği, bunun yerine ‘Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ yazmaları gerektiğini söylüyor. Aksi taktirde bazı bankalar yapılan bağışı kabul etmiyor ve parayı göndericiye iade ediyor.

‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’

CHP Meclis Üyesi Bülent Kuşoğlu yaptığı açıklamada ‘’ Ekrem İmamoğlu’na vereceğiniz bağışlar ile her şey çok güzel olacak‘ diyor.’ İstanbul seçimlerinin iptal olmasından sonra İmamoğlu’na vereceğiniz her destek bizim için çok önemli, 20 TL bağış yaparak birçok şeyi değiştirebilirsiniz. Bizler güçlüysek, bu gücü bize siz halkımız veriyor. Daha iyi bir Türkiye için desteğinizi bekliyoruz’ diyen Kuşoğlu, tüm vatandaşları bağış yapmaya davet ediyor.

Ekrem İmamoğlu’na destek kampanyası için banka isimleri

‘Yurtdışından ve yurtiçinden tüm vatandaşlarımız 20 TL bağış yapmak için Ziraat Bankası, İş Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası ve Vakıfbank’ın şubelerine giderek bağış işlemini gerçekleştirebilir.’ Diyen Bülent Kuşoğlu, vatandaşların sadece 20 TL bağış yaparak çok şeyi güzelleştirebileceğini belirti.

EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK KAMPANYASI

DOLANDIRICILARA KANMAYIN

Bazı dolandırıcılar CHP, İmamoğlu’na destek kampanyası adı altında vatandaşlardan bağış toplamaya çalışıyor. Bülent Kuşoğlu vatandaşları bu konuda uyarıyor. ‘Sadece bizim verdiğimiz hesap numaralarına bağışlarınızı yapın, dolandırıcılara paranızı kaptırmayın’ diyor. Bu nedenle kimseye bu konu adı altında elden para vermemeniz gerek.

CHP yapılan 20 TL bağış ile halktan güç aldığını belirterek halkı bu konuda bilinçlendiriyor. Söylenen dedikodulara kulak asmamaları gerektiğini belirten Kuşoğlu, bu bağışların kesinlikle kötü niyetle kullanılmayacağını her şeyin halk için olduğunu da belirtiyor. Bağış yapmak isteyen bireyler geç kalmadan belirtilen banka şubelerine ve hesap numaralarına bağışını gerçekleştirmeli.