Kulvar Haber

Cin Azabı Filmi Konusu

Cin Azabı Filmi Konusu
56 views
13 Eylül 2019 - 17:39

Cin Azabı filmi genelinde, Türk korku severlerin neredeyse aşina olduğu bir temanın tekrardan işlenişine şahit olacağız. Türkiye yapımı bir film olması ve coğrafi olarak korku ritüellerinin ortak paydada kesişmesi sebebiyle cinler üzerine yeni bir film izleyeceğiz. Filmin yönetmenliği Oyun Aldoğan tarafından yapılmış. Senaryosunu da kendisinin yazdığı filmde vizyon için belirtilen tarih ise 13 Eylül 2019. Ancak filmin Haziran ayının ilk haftasında vizyona girmesi bekleniyordu. Sonrasında yaşanan erteleme ile beraber Eylül’e kaydırıldı.

Cin Azabı Filmi Konusu

Cin Azabı filmi temel konusu eski bir inanıştan yola çıkıyor. Fatma isimli kadın çocuğunu evlendirmiş ve hayatını köyde sürdüren biri olarak geleneklerine son derece bağlı bir hayat yaşar. Oğlu Kemal ise Zeynep ile evlenerek taşı toprağı altın olan İstanbul’a gitmiştir. Burada çalışarak yaşama tutunmaya çalışan Kemal için en sevindirici haber ise Zeynep ile çocuk beklediklerini öğrenmesidir. Bu haber aldığı günden beri canla başla işine devam eden ve umutla dolu olan bir erkeğe dönüşür. Tabi ki bir süre sonra Zeynep tek başına kalmayacak düzeyde geldiği için çözümü köye annesinin yanına götürmekte bulur.

Ancak Kemal’in annesi Fatma’nın inanışlarına göre hamile bir kadının yanında eşinin olması şarttır. Aksi takdirde cinler hem gebe anneyi hem de karnındaki çocuğu rahat bırakmazlar. Tüm bunları söylemesine rağmen Kemal bu noktada mantığıyla hareket ederek bunları deli saçması olarak yorumlar. Haliyle Zeynep ve annesi Fatma’yı evde bırakarak köyden ayrılır. İstanbul’un yolunu tutmuş olan Kemal gibi Zeynep için de bilinmezliklerle dolu bir dünyanın kapıları aralanmak üzeredir. Çünkü ev adeta cinler tarafından kuşatılmıştır.

Hikâyenin işlenişinde bu kez ana karakterlerden birisi olan Zeynep durumdan tamamıyla habersizdir. Bu sebeple biraz daha dolgun bir olar örgüsü izleyebiliriz. Başrollere bakıldığında ise Aydan Akboğa, Sinan Taşkan, Nalan Olcayalp, Yalın Cengiz ve Rıfat Kanpara ile karşılaşıyoruz. İlgililer için filmin görüntü yönetmeninin Cihan Tatar olması ilgi çekici bir detay olabilir. Tabi ki cin konseptli korku filmlerinin sayısı her geçen yıl onlarca artıyor. Haliyle birbirine benzeyen ve aslında korku anlamında da çok doygun olamayan filmlerle karşılaşabiliyoruz. Bu algıyı yıkmak için Cin Azabı filmi bir noktada alternatif olabilir.