Kulvar Haber

Corgi Film Fragmanı – The Queen’s Corgi

Corgi Film Fragmanı – The Queen’s Corgi
23 views
25 Nisan 2019 - 13:20

Aslında orijinal ismi The Queen’s Corgi olarak açıklanan animasyon filmiyle devam ediyoruz. Filmin animasyon türünde olmasına karşın yetişkinlere yönelik bir yapım olduğunu da vurgulamadan geçmeyelim. Her halükarda beğeni toplayacağına inandığımız filmin Belçika yapımı olduğunu ve Türkiye için vizyon tarihinin 26 Nisan 2019 şeklinde duyurulduğunu belirtelim. Bir köpeğin yaşantısını konu edinen animasyon filminin sıradan bir köpeği baz almadığı ise aşikâr.

Corgi filminin ana karakteri

Corgi filminin ana karakterinin bir köpek olduğunu biliyoruz. Ancak aklınıza gelebilecek en şanslı köpekleri düşünün. İşte onlardan daha şanslı olan Corgi Rex isimli köpeğin Birleşik Krallık bünyesinde olan Buckingham Sarayının asil üyelerinden olduğunu söylemeliyiz. Saray bünyesinin en dikkat çeken maskotlarından birisi olmasına rağmen işler tersine dönebiliyor.

Bir an için maskot olarak bardakların üzerinde bile resmi varken hayatın en dip noktasına düşer. Londra Köpek evine gittiği an ise hayatı sorgulama şansı bulur. Çünkü şimdiye kadar bir insanın dahi zor erişebileceği konforla yaşamını sürdürüyordu. Şimdi ise birçok farklı tür köpekle aynı ortamda, aynı yemekleri yiyerek ve aynı şartlarda yaşayarak günlerini geçirmek zorundadır. Tabi ki bu duruma alışması ve ortama adapte olması oldukça zordur.

Ancak bu zorlukların üstesinden gelmeye kararlı olan Corgi Rex için çanlar çalmaktadır. Buradaki tüm köpeklere gerçekten içerisindekini göstermesi gerekeceği için çalışmalara başlar. Rahat ve arsızca yaşadığı sürecin haricinde buradaki hayatına Corgi için ikinci bahar demek mümkün. Tabi ki eğlencenin ve maceranın dozajı her geçen saniye artar.

Corgi filmi Seslendirme

Corgi filminin bir animasyon olduğunu düşündüğümüz zaman seslendirmenler ilk akla gelen unsura dönüşüyor. Ancak bundan önce Rob Sprackling tarafından yazılmış olan senaryonun beyazperdeye düşeceğini belirtelim. Yönetmenler arasında ise hem Vincent Kesteloot hem de Ben Stassen yer alıyor. Seslendirmen kadrosunda aşina olduğumuz sesler olacağına şüphe yok. Jack Whitehall, Julie Walters, Jon Culishaw, Tom Courtenay ve Jamal Fahim ile eğlenceli bir animasyonla karşılaşacağımız kesin. Corgi filmi için 26 Nisan 2019 resmi vizyon tarihi olarak açıklandı. Filmin sinemaseverlerle buluşması için geri sayım başladı ve ailecek izleyebileceğimiz animasyonlara bir yenisi daha eklenmiş oldu.