Kulvar Haber

Çukur oyuncuları

Çukur oyuncuları
122 views
17 Mayıs 2019 - 14:20

Çok büyük izleyici kitlelerine sahip Çukur oyuncuları kimdir? Çukur, büyük izleyici kitlelerine ulaşarak ekranları domine eden popüler diziler arasında yer alıyor. Show TV tarafından yayınlanan dizinin henüz 2.sezonu olmasına rağmen gidişat oldukça heyecan veriyor. 64 bölümdür izleyicisiyle buluşan yapımın yönetmeni Özgür Sevimli ile Sinan Öztürk iken senaryoyu kaleme alan isim Gökhan Horzum olarak görünüyor. Teorik olarak aksiyon ve dram türüne hitap etmesine rağmen bir mahalle öyküsü olduğu gerçeğini es geçmemek gerek.

Çukur oyuncuları

Çukur dizisi oyuncuları anlık bir popülerlik yerine kalıcı bir karaktere dönüştü. Dizinin başarısında da bunun etkisine rastlamak mümkün. Yamaç karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli, İdris karakterine hayat veren Ercan Kesal ve Cumali olarak diziye sonradan giren Necip Memili. Koçovalı ailesinin hikâyesini Çukur isimli mahallede izliyoruz. Aslında mahallenin isminin de Koçova olarak anıldığı bilgisin not düşmek gerekiyor.

Çukur oyuncuları Ercan Kesal, Necip Memili, Aras Bulut İynemli
Çukur oyuncuları Ercan Kesal, Necip Memili, Aras Bulut İynemli

Koçova ailesi oldukça geniş olduğu gibi kayıpların yoğun yaşandığı bir hikâyeyle karşı karşıya kalıyoruz. Sultan Koçovalı rolüyle Perihan Savaş, Sena Koçovalı rolüyle Dilan Çiçek Deniz, Selim Koçovalı rolüyle Ömer Erkan ile kemik kadrodan söz etmek mümkün.

En az Koçovalı ailesi kadar ilgi gören karakterler arasında ise Rıza Kocaoğlu tarafından canlandırılan Aliço, Erkan Kolçak Köstendil’in hayat verdiği Vartolu Salih, Emmi rolünün hakkını veren Kadir Çermik, Kemal karakteriyle Uğur Yıldıran ve tabi ki Medet rolüyle karşımıza çıkan Mustafa Kırantepe. Tamamı dizinin ikon isimleri arasında yer almaya devam ediyor.

Düşmanların sürekli olarak değiştiği bir dizi olmasından ötürü yeni isimlerle sık sık karşı karşıya geliyoruz. Fakat Çeto rolüyle Erkan Avcı, Mahsun rolüyle Berkay Ateş’in yarattığı Kara Kuzular fenomeninin altını çizmek gerek. Yine mahallenin ve dolayısıyla ailenin parçası olarak Celasun rolünü Kubilay Aka, Ayşe rolünü İrem Altuğ, Saadet rolünü Boncuk Yılmaz, Metin rolünü Cem Uslu, Meke rolünü Aytaç Uşun, Karaca rolünü Ece Yaşar ve Akşın rolünü de İlayda Alişan hayata geçiriyor.

Çukur dizisi konusu

İstanbul’un pek çok suç için akla gelen semtlerinin başında gelen Çukur’u diğerlerinden ayıran farklı bir özellik vardır. Çukur dizisi tam anlamıyla bu farklılıklar üzerine kurgulanmış. Suç için uygun olan bir ortam ve son derece soğuk kanlı insanların varlığına rağmen Koçovalı ailesinin bariz kuralları işlemeye devam eder. Tüm bu keşmekeşin içerisinde temiz kalmış insanlarla dolu sıcak bir aile ortamının söz konusu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çukur dizisinin bu kadar büyük bir patlama yapmasının altında da bu sebebin yattığını düşünüyoruz.