Kulvar Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan isyan etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan isyan etti
16 views
04 Mayıs 2019 - 16:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Genel Merkez Binası’nın açılışına katıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanını kapıda bir çok bakan ve çok sayıda iş insanı karşıladı.Cumhurbaşkanı’nın Yardımcısı Fuat Oktay,Hazine Bakanı Berat Albayrak,Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ında aralarında bulunduğu karşılamada MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan’da yer aldı.

MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu ve Genel Merkez Binası açılışı dualarla yapıldı.Açılış sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan isyan etti.31 Mart yerel seçim sonuçları hakkında konuşan Erdoğan, “Ben bugüne kadar konuşmadım, hep sustum. Vurun abalıya dediler vurdular. Ama artık yetti. Seçimlerde bir şaibe ve yolsuzluk var, açık ortada.” dedi.

Hiçbir zaman milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, bütün çabalarının 31 Mart yerel seçimlerini yolsuzluklarla kurban etmemek olduğunu belirtti.

CHP YSK’yı tehdit ediyor

Erdoğan, “Ana muhalefetin birkaç temsilcisi ne diyorlar? kime diyorlar? YSK’ya. “Kızılay’a çıkamazsın” diyorlar. Tehdit ediyorlar. Anayasanın 138’inci maddesine bu hareket aykırıdır.”

CHP’nin YSK’yı tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan, YSK başkanının bu tehdit karşısında neden bir açıklama yapmadığını sordu.Dünyanın her yerinde yarım puan 1 puan fark olduğunda seçimlerin yenilendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan isyan etti. Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan isyan etti

“İstanbul’da bir oyun var, yolsuzluklar var. Ben bir genel başkan olarak, halkımın oyunun arkasını takip etmek, onun sonucunu kovalamak zorundayım. Ben bugüne kadar konuşmadım, hep sustum. Vurun abalıya dediler vurdular. Ama artık yetti. Burada bir şaibe var, yolsuzluk var, açık ortada. Gidelim millete, milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz deriz kabulleniriz.” dedi.

Erdoğan,var olan yolsuzluğun ortadan kaldırılmasının hem YSK’yı aklayacağını hem de milletin kafasındaki soru işaretlerinin cevap bulacağını söyledi.

Biz tehdit etmiyoruz

YSK’nın vereceği kararı beklediklerini belirten Cumhurbaşkanı,”Bakın bizim burada tehdidimiz yok onlar ne kadar Kızılay’a çıkamazsınız deseler de biz böyle demiyoruz. Biz adil bir karar adil bir netice bekliyoruz. Biz sadece milli iradenin yerini bulmasını istiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin tiyatro olduğunu söyleyenlerin 31 Mart yerel seçimleri üzerinde hayalleri olduğunu söyledi.