Kulvar Haber

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Koronavirüs Haritası

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Koronavirüs Haritası
14 views
29 Mart 2020 - 14:36

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, ülkemizin ilgili kurumları tarafından da dikkatle takip ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koronavirüs haritası ile Türkiye’de görülen vakaların bölgelere göre durumunun yanı sıra, dünyada görülen vakalar da anbean takip ediliyor.


Dijital Dönüşüm Ofisi vakalar hakkında bilgilerin paylaşıldığı bir internet sitesi kurarak, vatandaşlarında bu bilgilere kolaylıkla ulaşmasını ve koronavirüs hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

Koronvirüs Seyrine Dair Bilgi Sahibi Olabilirsiniz

Covid-19 salgınının dünya ve Türkiye’de ki seyrini takip edebileceğiniz internet sitesinde aynı zamanda, virüs hakkında önemli bilgilerde paylaşılıyor.

Corona.cbddo.gov.tr internet adresinden, koronavirüs haritası ve diğer bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Sitede yayınlanan harita üzerinden herhangi bir ülke hakkında detaylı bilgi almak istediğinizde, haritanın üzerinden ilgili ülkeye tıklayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Koronavirüs Hakkında Son Veriler


Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni bir açıklama yaparak, Türkiye’de koronavirüs vakalarıyla ilgili bir paylaşımda bulundu.


Koca tarafından paylaşılan verilere göre dün yapılan toplam 7641 testin sonucunda, 1704 kişide yeni vaka tespit edildi. Dünkü verilere göre son 24 saat içerisinde covid-19 nedeniyle 16 vatandaşımız hayatını kaybederken, bugüne kadar virüs sebebiyle ölen kişi sayısı 108’e yükselmiş oldu.


Diğer yandan tedavi edilen hastalar arasında iyileşen kişi sayısının ise 70’e ulaştığı bildirildi.


Ek Tedbirler Alındı

Türkiye’de vaka sayısının artmasıyla birlikte, devlet tarafından ek tedbirlerde alınmaya devam ediyor. Başta şehirlerarası seyahatin valilik iznine tabi olmasının yanı sıra, belediyeler ve valiliklerce kurulan mücadele masaları ve çeşitli önlemlerin peş peşe açıklanması dikkat çekti.


Virüse karşı alınan önlemlerin yanı sıra ülkede ekonomik sıkıntıları en aza indirmek için, devlet tarafından birçok vatandaşa ve işletmeye destek paketleri açıklandı. Buna göre hali hazırda sosyal yardım alan 2 milyon haneye 1000 TL nakit yardım yapılması, işletmelerin banka borçlarının ertelenmesi gibi farklı ekonomik destek paketleri de ilgili makamlarca açıklandı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise daha ağır tedbirler almaya mecbur kalmamak için, vatandaşın gönüllü tedbirlere mümkün olduğu kadar uyması gerektiğini hatırlattı. Gazetecilerin “Sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorusuna, vatandaşın devletin tavsiye ve yasaklarına uyması durumunda, böyle bir durumun söz konusu olmayacağını belirttiği biliniyor.