Kulvar Haber

Dalgalı Ebru Atölyesi’nde özel çocukların muhteşem deneyimi

Dalgalı Ebru Atölyesi’nde özel çocukların muhteşem deneyimi
23 views
06 Nisan 2019 - 14:49

Beylikdüzü Belediyesi Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi’nin daveti ile gelen Ebru Sanatçısı Funda Köz Demircin rehberliğinde Dalgalı Ebru Atölyesi’nde, özel çocuklar muhteşem bir deneyim yaşadılar.

Beylikdüzü Belediyesi Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi öğrencileri, Dalgalı Ebru (İspanyol Ebrusu) Atölyesi’nde, hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular. Davet üzerine Ankara’dan İstanbul’a gelen Funda Köz Demirci rehberliğinde gerçekleştirilen Dalgalı Ebru Atölyesi’nde özel çocukların muhteşem deneyimi herkese keyifli dakikalar yaşattı.

Özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmesi için birbirinden renkli etkinlikler düzenlemeye devam eden Beylikdüzü Belediyesi, çok özel bir atölye çalışması düzenledi.

Küçükali: Eserleri Mayıs Ayında Sergilenecek

Beylikdüzü Belediyesi Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi eğitmenlerinden Ebru Sanatçısı Hülya Küçükali Ebru Sanatı’nın özel çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğuna dikkat çekti.

 Engelsiz Yaşam Birimi öğrencileri ebru çalışması

Engelsiz Yaşam Birimi öğrencileri ebru çalışması

Küçükali, “Çocuklarımızın el ve kol kaslarını geliştiren ebru çalışması, onlara huzur ve mutluluk da veriyor. Beylikdüzü Belediyesi Kavaklı Engelsiz Yaşam Birimi’mizde, 13 özel çocuğumuzla 4 aydır, birebir çalışmalar yapıyoruz. Bugün de Ebru Sanatçısı Funda Köz Demircin ile birlikte bir atölye çalışması gerçekleştirdik. Ebru teknesi içine damlattıkları boyaları, dans edercesine yaptıkları hareketlerle kağıtla buluşturan çocuklarımız, ortaya harika eserler çıkardı. Çocuklarımızın yaptığı ebru çalışmaları, Engelliler Haftası kapsamında, Mayıs ayında, Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılacak sergide yer alacak.” diye konuştu.

Funda Köz Demircin, Engelsiz Yaşam Birimi öğrencilerinin yaptığı ebruları, Beylikdüzü Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında görüp çok etkilendiğini söyledi. Demircin, Beylikdüzü Belediyesi Engelsiz Yaşam Birimi’nde bulunmaktan ve özel çocuklarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğu belirtti.