Kulvar Haber

Devlet Bahçeli Hastaneye Kaldırıldı. Sağlık Durumu Nasıl?

Devlet Bahçeli Hastaneye Kaldırıldı. Sağlık Durumu Nasıl?
52 views
23 Eylül 2019 - 10:56

Öncelikle sosyal medyada yayılan ve ardından haber sitelerinde yer bulan Devlet Bahçeli’nin hastaneye gitmesi, gündemin biranda değişmesine neden oldu. Daha öncesinde kalp ameliyatı geçiren Bahçeli’nin sabahın erken saatlerinde hastaneye gitmesi sonrası, hastane ve parti yetkilileri açıklama yapana kadar sevenleri adeta diken üzerinde bekledi.

Korkulacak Bir Problemi Bulunmuyor

Haber sitelerine düşmeden önce sosyal medya da yayılan haber, sosyal medyada Bahçeli’nin sevenlerine haber doğrulanana kadar tedirginlik yarattı. Haberin televizyon kanalları ve internet sitelerine de düşmesiyle birlikte doğruluğunun kesinleşmesi, bu kez yerini Devlet Bahçeli’nin sağlık durumunun nasıl olduğunun merak edilmesine bıraktı.

Partililer, genel merkez yetkilisinin hastane önünden yaptığı açıklama sonrasında biraz daha rahatlamış oldu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın hastane önünde yaptığı açıklama da; “Sayın genel başkanımızın sağlık durumu, oldukça yerindedir. Sabah saatlerinde mide bulantısı gibi bir rahatsızlık nedeniyle, kendisini hastaneye getirdik. Hastane personeli, gerekli tetkikleri yapmıştır. Sayın genel başkanımızın burada olması, bir nevi aynı zamanda rutin kontrol sayılabilir. Sosyal medya da kalp krizi geçirdiği ya da beyin kanaması yaşadığı gibi haberlerin hiçbirisi, gerçeği yansıtmamaktadır. Genel başkanımız Devlet Bahçeli beyin sağlık durumu, şuan oldukça iyidir. Şuuru açık ve rahatlıkla konuşabilmektedir. Ki zaten, mide bulantısı gibi bir rahatsızlıktan bunların olması söz konusu değildir. Biraz istirahat edip gözlem altında tutulduktan sonra, tahmin ediyorum ki birkaç saatten taburcu edilecektir” dedi.

Semih Yalçın’ın bu açıklamasından sonra rahatlayan partililerden bir kısmı, Bahçeli’nin yattığı hastanenin önüne giderek taburcu olmasını beklediler.

Sağlık Bakanı Ziyaret Etti

MHP lideri Bahçeli’yi yattığı hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı ziyaretin ardından hastane çıkışında Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili açıklama yaparak; “Sayın Bahçeli’yi hastane de ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Aldığımız bilgiye göre üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki sorun nedeniyle, hastaneye yatmıştır. Bugün içerisinde, taburcu olacak ve tedavisine evinde devam edilecektir. Sayın Bahçeli’nin ciddi herhangi bir sorunu olmadığını, rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

Bölgede bulunan haber editörlerimizden gelen bilgiye göre Sayın Bahçeli’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve gün içerisinde taburcu olacağı da ayriyeten teyit edilmiştir.