Kulvar Haber

Devlet Bahçeli Seçimlerin Yenilenmesi Beka Meselesidir Çıkışı!

Devlet Bahçeli Seçimlerin Yenilenmesi Beka Meselesidir Çıkışı!
15 views
21 Nisan 2019 - 17:00

Devlet Bahçeli Seçimlerin Yenilenmesi Beka Meselesidir Çıkışı! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin kamp çalışmaları için bulunduğu Antalya da önemli mesajlar verdi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dile getirilen, “ülkemizin bekası ile ilgili meseleler söz konusu olduğunda siyasi görüş ayrılıkları önemsenmeksizin, 82 milyon yurttaşın Türkiye İttifakını meydana getirmesi gerekli” sözleri hakkında konuştu.

Seçimlerin Yenilenmesi Beka Meselesidir

Devlet Bahçeli Seçimlerin Yenilenmesi Beka Meselesidir Çıkışı!
Devlet Bahçeli Seçimlerin Yenilenmesi Beka Meselesidir Çıkışı!

Bahçeli yaptığı açıklamalarda, “ İstanbul seçimleri esnasında bir şeyler yaşanmış ve yaşanmaya devam ediyor. Türkiye ittifakı ile kafamızda karışıklık meydana geldi, ülke genelinde siyasi ittifak durumunda söz edilemez. Nitekim bizim ittifakımız da cumhurladır ve AKP’li kardeşlerim iledir. Sayın Cumhurbaşkanın Türkiye İttifakı ile kastı bilinemez ancak siyasi görüş ayrılıkları da bir köşeye itilemez. Zillet ittifakı da bu durumu istismar ediyor, bizim için ittifak Cumhur İttifakıdır” dedi.

Bahçeli: CHP’nin Başarısı Abartılmamalı!

Partililer ve diğer konukların katılımıyla icra edilen parti toplantısında Devlet Bahçeli, 31 Mart seçimlerine de değindi. Bahçeli, “MHP teşkilatları ile diri ve sağlam bir partidir. Yeni belediye başkanları ile de göz doldurmaya devam etmektedir. Gelişmeleri bilinçli bir şekilde okuyup, iyimser tavırla yorumlamaktayız. 31 Martın kazananı MHP ve Cumhur İttifakı olmuştur, istikrarlı bir şekilde yükselişimiz de devam etmektedir. Cumhur İttifakı takdir görmüş, kök tutmuş ve siyasi ahlak açısından da teyit edilmiştir” dedi.

CHP’nin elde ettiği sonuçlar itibariyle, 3 büyükşehir özelinde sorunlu ve şüpheli sonucun doğru bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini vurguladı. CHP’nin başarısı abartılmamalı ve 3 Büyükşehir’in CHP geçmiş olması Cumhur İttifakı açısından başarısızlık olarak yorumlanmamalıdır, dedi.

YSK’ya Tarihi Görev Düşmektedir!

İstanbul seçimlerinin şaibeli olması uzun vadeli kötü planların ilk sahnesi olduğunu belirten Devlet Bahçeli, Maltepe ve Büyükçekmece de sahtekarlık yaşandığını aktardı. Sinsi bir hazırlığın olmasına işaretler için ise, Anıtkabir ziyareti ve İmamoğlu’nun sürekli olarak mazbata vurgusu yapması olarak değerlendirdi.

YSK’nın sandıkta yapılan usulsüzlükler ve yolsuzluklara karşı sessiz kalmaması gerektiğini belirten Bahçeli, 3 valiz dolusu belgeye göre ve adalete uygun şekilde kararın verilmesi gerektiğini belirtti. YSK, seçim yenileme kararı almazsa, 15 Temmuz şehitlerinin yüzüne nasıl bakılır sorusunu sordu.