Kulvar Haber

Devlet Bahçeli Taburcu Edildi Sağlık Durumu Nasıl?

Devlet Bahçeli Taburcu Edildi Sağlık Durumu Nasıl?
61 views
24 Eylül 2019 - 1:22

Bugün sabah erken saatlerinde gündeme düşen Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı haberiyle şok yaşayan MHP’liler, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve ardından Sağlık Bakanının yaptığı açıklamalardan sonra rahatlamıştı. Beklenildiği gibi MHP lideri Devlet Bahçeli, hastanede gözetim altında tutulduktan sonra, gün içerisinde taburcu edildi.

Birkaç Saat Sonra Taburcu Edildi

Sabah saatlerinde mide bulantısı şikayetiyle hastaneye giden ve tedavisi için gözetim altında tutulan Devlet Bahçeli’nin, üst solunum yollarında oluşan basit bir enfeksiyon bulunduğu tespit edilmişti. Önce sosyal medyada gezen haber daha sonra haber kanallarına da yansıyınca partililer liderlerinin sağlık durumuyla ilgili endişelenmiş, hatta bir kısmı hastanenin önüne gitmişti.

Tedavisinin ardından bir süre gözetim altında tutulan Devlet Bahçeli, tedavisine evinde devam etmek suretiyle hastaneden taburcu edildi.

Bahçeli’nin özel kalem müdürü olan Murat Çeliker Bahçeli’nin taburcu olmasıyla ilgili yaptığı açıklama da, “Genel başkanımızın, herhangi bir ciddi sağlık problemi bulunmamaktadır. Zaten doktorlarda gerekli tetkikleri yaparak, taburcu edilmesine karar vermiştir. Üst solunum yolları enfeksiyonlarından kaynaklı nedenlerle, yüksek ateş ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye getirilmiştir. Gerekli muayene yapıldıktan sonra bir süre tedbir amaçlı gözetim altında tutulan genel başkanımız, bunun ardından tedavisine evde devam edilecek şekilde taburcu edilmiştir. Genel Başkanımıza gerek buraya gelerek ve gerekse sosyal medya hesaplarından dualarıyla destek veren ve iyileşmesini temenni eden herkese, teşekkür ederiz” dedi.

Hastane yönetimi ve parti yetkililerinden peş peşe gelen açıklamalarda da Bahçeli’nin önemli bir sağlık sorununun bulunmadığı açıklanmış, sosyal medyada dolaşan beyin kanaması ve kalp krizi gibi rahatsızlıklarının olduğu haberlerinin tamamen asılsız olduğu bildirilmişti.

Sağlık Bakanı tarafından da ayriyeten yapılan açıklama da, 71 yaşındaki Devlet Bahçeli’nin genel sağlık durumunun oldukça iyi olduğu ve şuan ayakta olduğu, gün içerisinde taburcu edileceği bilgisi verilmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan  Geçmiş Olsun Telefonu

Bahçeli’nin hastaneye yatırılmasının ardından MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ı arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Kılıçdaroğlu aynı zamanda parti yetkilisinden, Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında da telefonda bilgi aldı.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.