Kulvar Haber

Duvar Dekorasyonu 2019

Duvar Dekorasyonu 2019
140 views
10 Mayıs 2019 - 16:08

Evinizin tasarımını tamamlamak için mutlaka duvar dekorasyonu 2019 seçeneklerini gözden geçirmelisiniz. Özellikle modern dekorasyon fikirleri ile tarzınıza ortaya koyabilirsiniz. Farklı fikirler ile evinize şıklık katabilirsiniz.  Duvarlarınızı dekore ederken mutlaka mobilyalarınıza uygun tonlar tercih edin. Bu şekilde evinizde bir bütünlük sağlayabilirsiniz. 

Özellikle renkli bir kişiliğe sahipseniz canlı renk duvar boyaları ile kişiliğinizi evinize de yansıtabilirsiniz. Duvar dekorasyonu 2019 konusunda farklı renk seçeneklerini de mutlaka değerlendirmelisiniz.

Dinginlik Veren Renk Tonlarıyla Duvar dekorasyonu 2019

Dinginlik Veren Renk Tonlarıyla Duvar dekorasyonu 2019
Dinginlik Veren Renk Tonlarıyla Duvar dekorasyonu 2019

Evinizde huzurlu bir ortam yakalamak istiyorsanız daha çok dingin ve iç açıcı renkleri ortaya çıkartmalısınız. Bunun için her duvarı aynı renk tonunda boyamak yerine açık renk tonlarında boyadığınız duvarların dışında bir bölümü seçerek kırmızı, mavi gibi sıcak renkler kullanarak tek bir duvara renk verebilirsiniz. Bu şekilde evinizde sıcak bir köşe oluşturabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu 2019 için ayrıca bu renkli duvarda farklı aksesuarlar kullanarak da dikkati tamamen bu duvar üzerine çekebilirsiniz.  Bu duvara kendinizi rahat hissedeceğiniz fotoğraflarda ekleyebilirsiniz. Böylece evinizde kendinize ait bir köşe oluşturabilirsiniz.

Geometrik Stil Duvar dekorasyonu 2019

Geometrik Stil Duvar dekorasyonu 2019
Geometrik Stil Duvar dekorasyonu 2019

Standart görünümlü duvarlarınızdan sıkıldınız mı, o zaman farklı dokunuşlar için geometrik şekilleri tercih edebilirsiniz. Geometrik şekilli duvarlar ile evinize hareket katabilirsiniz. Fakat bu tarz bir duvar boyama stili için tüm duvarlar yerine sadece tek bir duvarı tercih etmelisiniz. Tek bir duvar üzerine dikkatleri çekmek her zaman dekorasyon için doğru seçim olacaktır. Duvar dekorasyonu 2019 için geometrik şekilleri tercih ettiğinizde mutlaka birbirine yakın renk skalalarını tercih etmelisiniz.

Tablolar İle Duvarlarınıza Ruh Katın

Tablolar İle Duvarlarınıza Ruh Katın
Tablolar İle Duvarlarınıza Ruh Katın

Evinizde cansız ve soluk bir görünümden sıkıldıysanız ve duvarlarınıza biraz olsun ruh katmak istiyorsanız mutlaka tablo kullanmalısınız. Duvar dekorasyonu için net çizgileri olan tablolar yerine daha modern ve minimalist tablolar tercih edebilirsiniz. Özellikle soyut çalışmalar evinize farklı bir tarz katacaktır. Tablo seçimlerinizde gene duvar rengini düşünerek sıcak seçimler yapmalısınız.

Çizim İle Duvarlarınızı Farklılaştırın

Çizim İle Duvarlarınızı Farklılaştırın
Çizim İle Duvarlarınızı Farklılaştırın

Duvarlarınızda kendi imzanız olsun istiyorsanız ve çizim yeteneğiniz de var ise, yaratıcı çizimlerle duvarlarınızı dekore edebilirsiniz. Bu şekilde kendi tarzınızı da yansıtmış olacaksınız. Özellikle illüstrasyon çizimler bu senenin trendleri arasında yer alıyor. Siz de bu tarz çizimleri tercih edebilirsiniz.  Duvar dekorasyonu için ayrıca kalıplar kullanarak da farklı şekilleri duvarınıza aktarabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Yeniden Moda

60’lı yılların vazgeçilmez ev dekorasyon aksesuarı olan duvar kağıtları, günümüzde çok daha modern çizgiler ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Çok daha dinamik ve çarpıcı desenleri tercih ederek evinize canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.  Klasik duvar kağıdı görünümü yerine bu tarz modern duvar kağıtları ile evinizde kendinize ait bir köşe yaratabilirsiniz. Duvar kağıdı desenlerinde kendi kişisel hobilerinizin de yer aldığı modelleri kullanabilirsiniz.

Farklı Raf Seçeneklerini Değerlendirin

Evinizde çok daha fresh bir görünüm yaratmak istiyorsanız duvar dekorasyonu 2019 için ahşap rafları tercih edebilirsiniz. Ağaç görünümlü bu rafların iç kısımlarına kaktüs ya da farklı bitkiler koyarak evinizin doğal bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bu tarz ahşap görüntülü raflar sade duvarlarda çok daha güzel durmaktadır. Bu yüzden açık renkli duvar renkler üzerine koyu ahşap kullanarak dikkati direk duvar üzerine çekebilirsiniz. 

Asimetrik Raflar

Asimetrik Raflar
Asimetrik Raflar

Duvar dekorasyonu için asimetrik kitaplıkları da tercih ederek duvarlarınızı farklılaştırabilirsiniz.  Kitaplık tercihiniz değil ise asimetrik rafları da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Duvar dekorasyonu için cam çerçeveler içerisine yerleştirilmiş yeşillikleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca aile fotoğraflarınızın yer aldığı bir köşe de oluşturarak, duvarlarınızı çerçeveler ile renklendirebilir bir anı köşesi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde evinizin çok daha canlı ve hoş görünmesini sağlamış olacaksınız.