Kulvar Haber

Düzenli Sex Hayatına Başlamak İçin 10 Sağlıklı Neden!

Düzenli Sex Hayatına Başlamak İçin 10 Sağlıklı Neden!
67 views
24 Nisan 2019 - 23:07

Düzenli Sex Hayatına Başlamak İçin 10 Sağlıklı Neden! Her ne kadar iyi yemek, egzersiz ve iyi hissetmek sağlığınızı artırmak için harika yollar olsa da, sağlıklı yaşam tarzınıza eklemek için başka bir çözüm daha var… Eğlenceli… Ücretsiz… Ve doğal! Seks, sağlıklı yaşam tarzının önemli bir parçasıdır. Peki Neden?

1 – Gençliğinizi Korur

Düzenli Sex Gençliğinizi Korur
Düzenli Sex Gençliğinizi Korur

Düzenli seks, daha genç görünmenzii sağlar. Haftada üç ya da daha fazla kez seks yapan insanlar daha genç görünürler.

2 – Depresyonu Önler

Serotonin ve DHEA’yı doruğa bırakırsınız. Serotonin ruh halinizi düzenleyen ve sizi mutlu hissettiren bir nörotransmiterdir. DHEA’nın antidepresan etkileri vardır ve daha olumlu ve neşeli olursunuz.

3 – Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Dorukta salgıladığınız DHEA, bakteri ve virüslere karşı bağışıklığınızı artırır.

4 – Cildinize Sağlıklı Bir Parlaklık Kazandırır

Saçlarınız daha parlaklaşır ve cildiniz aydınlanır. Kadınlarda, artan östrojen seviyeleri daha sağlıklı saçlara ve cilde katkıda bulunur. Erkeklerde, artan testosteron kemik yoğunluğu ve kas kütlesi için iyidir. Her iki cinsiyet de cildi yumuşak ve sıkı tutan daha fazla kolajen üretecektir.

5 – Seks Sizi Daha Çekici Hale Getirir

Feromonlar sizi karşı cinsin gözünde daha çekici kılar. Ne kadar çok seks yaparsanız, o kadar fazla karşı taraf sizinle birlikte olmak ister. Bir çeşit doğal parfüm de denilebilir.

6 – Bayanlarda Göğüsleri Büyütür

Seks göğüsleri % 25’e kadar şişirebilir. O zaman estetik uzmanına gitmenize gerek kalmaz sanırım

7 – Stresi Azaltır

Orgazm noktasında büyük miktarda oksitosin salınır. Oksitosin, ana stres hormonu olan kortizolü siler. İlişki sırasında çoğu insan yüksek kortizol salgılar. Düzenli seks sapmak, stres seviyenizi düşürecek, sizi mutlu hissettirecek ve rahatlatacaktır.

8 – Karnınızı Düzleştirir

Bu gerçek yukarıdakiyle bağlantılıdır, çünkü vücudunuzdaki artan kortizol karın yağının yakımına katkıda bulunur. Bu nedenle, seks karın kaslarınızı düzleştirmenize yardımcı olabilir!

9 – Fiziksel Fonksiyonlarınız İçin En Doğal İlaçtır

Seks sadece göbek için iyi değildir, tüm vücudunuz için iyidir. Kalp atış hızınız ve kan basıncınızı iki katına çıkaran güçlü bir seks seansı, güçlü bir yoga sınıfının eşdeğer kalori yakımı ile aynıdır. Ayrıca, orgazm feniletillamin üretimine neden olur. Bu mükemmel bileşik, mutluluğu, güveni, odağı arttırarak  iştahı azaltır.

10 – Kendinizi Daha Güvende Hissetmenizi Sağlar

Çalışmalar, sex ve meditasyonun beyindeki benzer alanları aydınlattığını göstermiştir. Meditasyonla almayı umduğunuz aynı yararlar, aynı zamanda sağlıklı bir cinsel yaşamla da mümkündür. Kendinizle ve etrafınızdaki dünyayla uyum içinde hissedersiniz, içsel rehberliğiniz güçlenir, daha sakin, daha yaratıcı ve problemlerle daha kolay başa çıkarsınız.