Kulvar Haber

Ebubekir TİVNİKLİ Basın Açıklaması

Ebubekir TİVNİKLİ Basın Açıklaması
37 views
11 Mayıs 2019 - 13:47

Bir ulusal gazetede bugün (10.05.2019) Mahmut Övür imzasıyla yayımlanan köşe yazısına istinaden bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur;

Babam Abdullah TİVNİKLİ Kasım 2018’de vefat etmiştir. Kamuoyunun da çok yakından takip ettiği üzere merhum babamın cenazesine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve devlet büyüklerimiz bizzat katılmışlardı.

Daha sonra Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun da taziye ziyaret talebi bizlere ulaşmıştır. Araya 31 Mart yerel seçimlerinin yoğunluğunun girmesi nedeniyle taziye ziyareti ancak 2 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Sayın KILIÇDAROĞLU’na bu taziye ziyaretinde Sayın Gürsel TEKİN, danışmanı ve üç yakın koruması eşlik etmiştir.

Bu görüşme geleneklerimiz doğrultusunda bir taziye ziyaretinden ibaret olup köşe yazarının bahsettiği şekilde bir gizlilik söz konusu değildir. Ayrıca yazıda iddia edildiği gibi 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’ün bu görüşme ile hiçbir ilgisi yoktur. Sayın Gül’ün bu görüşmede bulunması sözkonusu değildir.

Tamamen taziye amacı taşıyan bu görüşmeyle ilgili yapılan maksatlı yorumlar spekülasyondan ibarettir. Son derece insani bir amaçla gerçekleşen bu ziyarete yapılan yakıştırmalar hayal mahsülüdür. Gerçek dışıdır.

Tivnikli ailesi 7 binden fazla vatandaşımıza istihdam sağlayan ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için durmaksızın çalışan ve yeni yatırımlar yapan bir ailedir. Ailemizin spekülatif siyasi oluşumlarla bir ilgisinin bulunması düşünülemez.

Kamuoyunun yanlış bigilendirilmesine neden olan bu mesnetsiz iddialara yer veren köşe yazarı hakkında yasal başvuru hakkımız mahfuzdur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ebubekir TİVNİKLİ