Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu: “1-2 günde gerçekleştirdik!”

Ekrem İmamoğlu: “1-2 günde gerçekleştirdik!”
14 views
27 Nisan 2020 - 13:23

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye olarak 4 günlük sokağa çıkma yasağını fırsata çevirdiklerini ve araç trafiği olmamasından yararlanarak haftalar sürecek alt yapı çalışmalarını yasak süresinde tamamladıklarını söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesapları üzerinden sokağa çıkma yasağı süresinde İstanbul’da yapılan alt yapı çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu normal şartlarda 15 gün sürecek yenileme çalışmalarının 1-2 günde tamamlandığını belirtti. İmamoğlu videolu paylaşımında “Siz evinizdeyken önemli güzergahlardaki yol bakım ve onarımların hepsini tamamlıyoruz. Normal şartlarda 15 gün sürecek çalışmaları, trafiğin olmaması sebebiyle 1-2 günde ve yüksek kalitede gerçekleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

“İstanbul’da kritik noktalar belirlendi”

İmamoğlu’nun videolu paylaşımına ilişkin bir diğer açıklama ise İBB Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürü Murat Er’den geldi. Er, İstanbul’da yapılan çalışmalar hakkında şu açıklamaları yaptı, “4 günlük sokağa çıkma yasağı kapsamında Anadolu ve Avrupa Yakası’nda 14 bin 500 ton asfalt serim işlemi yaptık. İstanbul genelinde kritik noktalarımızı seçtik”

İBB Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürü Murat Er, açıklamalarını bununla bitirmedi. Er “Buradaki asfalt çalışmaları normal şartlarda 10-15 günde yaptığımız yeri, 1 gün veya 2 günde bitirip tamamlıyoruz. Bu bize büyük bir avantaj sağlıyor. Hem vatandaşlara rahatsızlık vermiyoruz hem trafiğin çok yoğun olduğu yerde trafik olmadığı için teknik şartnameye uygun bir şekilde daha sağlıklı, daha sağlam asfalt imalatı elde ediyoruz” dedi.