Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu: Belediyecilik İnsanı Hissederek Olur

Ekrem İmamoğlu: Belediyecilik İnsanı Hissederek Olur
16 views
10 Mart 2019 - 12:49

Beylikdüzü Belediyesi; Kavaklı Hasan Doğan Stadyumu’nu, Fakir Baykurt Kütüphanesi’ni, Kavaklı Sağlık ve Sosyal Yaşam Alanı’nı, Dr. Safiye Aliye Parkı’nı ve Fatma Aliye Parkı’nı vatandaşların hizmetine açtı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, stadyum açılışında yaptığı konuşmada “Yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Hasan Doğan Stadyumu ve çevresindeki sosyal alanlar ilçemize ve İstanbul’a hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Kavaklı Mahallesi’ndeki sportif, sosyal ve kültürel yaşamı zenginleştirecek tesislerin açılışı, düzenlenen törenle yapıldı.

Açılışa

  • Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu
  • CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık
  • CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer
  • İYİ Parti İlçe Başkanı İskender Duriç
  • Sanatçı Çılgın Sedat
  • Milli Eski Futbolcu Tuncay Soyak
  • Milli Takım Yardımcı Antrenörü Nedim Yiğit
  • ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından işlevsel ve modern bir görünüme kavuşturulan Kavaklı Hasan Doğan Stadyumu, 2230 seyirci kapasitesi ile birbirinden güzel sportif etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Toplam 450 m2 alana sahip olan Fakir Baykurt Kütüphanesi ise 80 kişi kapasitesiyle Kavaklı sakinlerine hizmet verecek. 5000 kitap koleksiyonu olan kütüphanede internet erişim merkezi, dergi gazete bölümleri ile çocuk kitaplığı ve çocuk etkinlik alanı da bulunuyor.

Açılışı yapılan bir diğer eser olan Kavaklı Sağlık ve Sosyal Yaşam Alanı ise özellikle kadınların buluşma noktası olacak. 1.525m²’lik alana sahip Dr. Safiye Aliye Parkı ile 1.245m²’lik alana sahip Fatma Aliye Parkı ise yürüyüş yolları ve peyzaj düzenlemesiyle dikkat çekiyor.

Ekrem İmamoğlu: İstanbul’un En Nitelikli Futbol Sahası

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu açılışta, “Yaptığımız çalışmalarla stat, tepeden tırnağa yenilendi ve İstanbul’un en nitelikli futbol sahasına dönüştü.

Kütüphanesiyle, Aile Hekimliği Merkezi’ne tahsis edilen alanıyla burası, Kavaklı’nın merkezi haline gelecek. Stadyumu hizmete açmanın, çocuklarımıza ve gençlerimize çağdaş, modern bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Futbol maçlarının oynanacağı stadımız halka da açık olacak ve dönem dönem halka spor yapma imkanı sağlanacak.” diye konuştu.

Belediyecilik, İnsanı Hissederek Olur

Belediyeciliğin insanları tanıyarak, insanların ihtiyaçlarını bilerek yapılması gereken bir kavram olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, Kavaklı Sağlık ve Sosyal Yaşam Alanı’nın açılışında ise “Biz, Beylikdüzü’nde sosyal yaşam alanları kavramına önem vererek birçok tesisi hayata geçirdik.

Bugün, kadınların aileleriyle, çocuklarıyla birlikte gelip vakit geçirebilecekleri, kadınlara dönük eğitimlerin verileceği bir sosyal yaşam alanını daha ilçemize kazandırdık. Özellikle kadınlara yönelik böyle bir sosyal yaşam alanını açmak bizim için çok değerli.” şeklinde konuştu.

Baykurt ve Kocatepe, Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Kavaklı’ya kazandırılan ve Köy Enstitüleri Mezunu, ödüllü edebiyatçı Fakir Baykurt’un adını ölümsüzleştiren kütüphanenin açılış töreninde, Fakir Baykurt’un kızı Işık Baykurt, babasının adını taşıyan Fakir Baykurt Kütüphanesi’nin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı ve Literatür Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Kenan Kocatepe de “Unuttuklarımızı hatırlamak bir vefadır ama aynı zamanda bir görevdir. Beylikdüzü Belediyesi’ne ve Başkan Ekrem İmamoğlu’na okuma kültürünün geliştirilmesine yönelik yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.