Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Belediyesi Çardak Altı Sohbetlerine Konuk Oldu

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Belediyesi Çardak Altı Sohbetlerine Konuk Oldu
25 views
06 Eylül 2019 - 13:48

Bu sene Beylikdüzü Belediyesi tarafından 6.’sı düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları etkinliğinin 7. Gününde, Çardak Altı Sohbetleri konuğu Ekrem İmamoğlu oldu. Bu sene “Umut” temasıyla düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda ağırlanan Ekrem İmamoğlu, etkinlik kapsamında keyifli bir sohbetin gerçekleşmesine sahne oldu. Etkinlikte deyin yerindeyse Karadeniz Rüzgarı estiren Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Resul Dindar ise, en güzel parçalarını Beylikdüzü halkı için seslendirdi.

Yekta Kopan sunumunda gerçekleştirilen etkinliğe konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, etkinlik alanında bulunan vatandaşlar tarafından “Evine hoş geldin başkan” tezahüratlarıyla alkışlarla karşılandı. Etkinliğin 7. Güne özel teması ise “Umut ve Ekrem İmamoğlu Özel” oldu.

Ekrem İmamoğlu: Hayal Kurmak Umut Demektir

Çardak Altı etkinliklerinde özlediği böyle güzel bir havanın oluşmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, sözlerine umut kavramından bahsederek başladı. İmamoğlu “Hayal kurmak bir umut demektir. Her insan, kendi geleceğine dair hayaller kurmalıdır. Hayal kurmayan insan, çok eksik bir yaşamın içerisindedir. Benim çocuk yaşlarda kurmuş olduğum hayaller, her zaman umudum oldu. Çocukken kurduğum en büyük hayal ise, İstanbul’u görmekti. O zamandan beri bu güzel şehir İstanbul bana göre ulaşılması güç bir hayaldi. Ama mutlaka ulaşmam gereken bir yer gibiydi” dedi.

İnsanlar Yeşil İle Doyasıya Yaşayacak

Konuşmasında İstanbul için projelerinden bahseden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, özellikle yeşil alanların oluşturulması için gayret sarf edeceklerini vurgulayarak “Özellikle yeşil alanları, İstanbul’da yaşayanların hayatının bir parçası yapacağız. Tıpkı Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde olduğu gibi, İstanbul halkı yeşille kucaklaşacak. İstanbul’un çocuklarını mutlu etmek için çalışacağız. Bunu ise eğitimle yapacağız” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık, 31 Mart Mazbatasını Hediye Etti

Moderatör Kopan ise Ekrem İmamoğlu’na; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit’ten memleketine dönerken arka koltukta ağlamakta olan bir çocuk görse, bugünkü Ekrem İmamoğlu’na ne derdi?” diye sordu.

Bunun üzerine İmamoğlu cevap olarak; “Hiçbir zaman umudunu yitirme. Vazgeçmeden yoluna devam et. Ben herkese böyle söyleyerek umut veriyorum” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise, Ekrem İmamoğlu’na güzel bir sürpriz yaparak, 31 Mart Mazbatasını, İmamoğlu’na hediye olarak verdi.

Belediye Başkanı Çalık bu esnada; “31 Mart seçimlerinde kazanmasının ardından haksızlık edilerek elinden alınan mazbata şuan bende. Bu mazbatayı Ekrem başkanımız, İstanbul’a yağacağı Demokrasi Müzesine koyup sergileyecektir” diyerek mazbatayı Ekrem İmamoğlu’na takdim etti. Ayrıca İmamoğlu’nun en küçük çocuğu olan Beren İmamoğlu’nun 9. Yaş günü de, etkinlik alanında kutlanmış oldu.

Resul Dindar İle Karadeniz Fırtınası Esti

Etkinlikte konser veren Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden olan Resul Dindar ise, etkinlik alanında şarkılarıyla adeta Karadeniz rüzgarı estirdi. Beylikdüzü halkı için en sevilen parçaları seslendiren Resul Dindar, vatandaşlar tarafından yoğun alkış aldı.