Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu: “Demokrasi adına katletme operasyonu”

Ekrem İmamoğlu: “Demokrasi adına katletme operasyonu”
28 views
11 Nisan 2019 - 1:50

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Büyükçekmece’deki usulsüzlük iddialarıyla ilgili konuşan Ekrem İmamoğlu: “Demokrasi adına katletme operasyonu” dedi.

Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Spor Kulübü yöneticilerinin ve AKP’li Mevlüt Uysal’ın özel kalem müdürünün de içinde olduğu toplam 11 kişinin Büyükçekmece Kamiloba’da aynı eve taşındıklarını öne sürdü. İmamoğlu, “Bana söyleselerdi, onlara ev bulurdum” dedi. 

Ekrem İmamoğlu, “Aldatıldığı için konuşma yaptırıldı Sayın Yıldırım’a. Kimin yüzünden, aklı kıt, elindeki verilerle operasyonu yönetebileceğini düşünen 3-5 kişi yüzünden… Sabahın köründe afişler asılmaya başlandı. Bu, demokrasi adına bir katletme operasyonu” diye konuştu.

Büyükçekmece’deki usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, AKP’li Mevlüt Uysal’ın özel kalem müdürünün ve Başakşehir Spor Kulübü yöneticilerinin de içinde olduğu toplamda 11 kişinin Büyükçekmece Kamiloba’da aynı eve taşındığını öne sürerek, “Bana söyleselerdi, onlara ev bulurdum” dedi.

“11 KİŞİ AYNI EVE TAŞINMIŞ”

Halk TV, KRT, Tele 1 ortak canlı yayınına konuk olan İmamoğlu, “Sayın Uysal, hayali seçmenden bahsediyor. Ben de Sayın Karabat’ın tespitlerini size anlatacağım. 4 Ocak 2019’da seçmen kayıtları askıya çıkıyor. İtirazlar yapılıyor ve 18 Ocak 2019’da kesinleşiyor.”

“Çok enteresan Büyükçekmece’ye seçmen kaydırma noktasında iki ilçenin aktif olduğunu tespit ediyor Sayın Karabat. Bir tanesi Başakşehir, ikincisi Fatih. Biliyorsunuz Büyükçekmece adayı, aynı zamanda bir önceki Başakşehir belediye başkanı. Masum olduğunu düşünelim. Bu süreçte özellikle 4 ismin Büyükçekmece’ye bağlı Kamiloba, Gümüş 1 sokak, No 12’de tam 11 kişi aynı adrese kayıt yapılıyor. Bu 11 kişi arasındaki dikkat çekici 4 kişiyi Sayın Karabat bana aktarıyor.”

“Sayın Nuretten Ertemel, Hüseyin Sevim, Kaan Şahin, bu üçü aynı zamanda Büyükçekmece adayı Uysal’ın başkanlık yaptığı vakfın yönetim kurulu üyeleri, Başakşehir kulübünün yöneticileri, başkan yardımcısı. Artı Abdullah Yasin Durmuş, yine Uysal’ın özel kalem müdürü. Herhalde ev bulamamışlar, 11’i de aynı eve taşınmış. Halbuki ben Kamiloba’yı bilirim çok boş ev var. Bana söyleselerdi onlara ev bulurdum. Aynı tarihte Başakşehir’den 231 kişi Başakşehir’den kayıt yapıyor” iddiasında bulundu.

İMAMOĞLU ANADOLU AJANSI’NA DEĞİNDİ

Ekrem İmamoğlu, “YSK,  ‘Ben verileri 11’de girmeye başladım’ dedi. Medya devletin kurumuna güvenmek zorunda. Şükürler olsun vatandaşımıza duyurular yaptık. Gerçekler açıklanmaya başladı, 11-12 saat veri veremedi Anadolu Ajansı. Acaba neler planlanmıştı? Şeytanın avukatlığını yapalım. Bir ortağı AA, bir ortağı AK Parti’nin Genel Başkan yardımcısı.

“DEMOKRASİ ADINA BİR KATLETME OPERASYONU”

En büyük mağduru Binali Yıldırım. Çıktı, ‘3 bin 870 oyla seçimi kazandık’ dedi. Bir alkış koptu. Aldatıldığı için konuşma yaptırıldı Sayın Yıldırım’a. Kimin yüzünden aklı kıt, elindeki verilerle operasyonu yönetebileceğini düşünen 3-5 kişi. Sabahın köründe afişler asılmaya başlandı. Demokrasi adına bir katletme operasyonu. “

“100 YILIN MEDYA SKANDALINA İMZA ATILDI”

Binali Yıldırım’ın yerinde olsam o kişilerin yüzüne bakmam, maddi manevi, ahirete dair haklarımı ararım. Neymiş özür dileyecekmişim. Suç duyurusunda bulunacağım. Milletvekillerine de söyledim. 100 yılın medya skandalına adım atmıştır AA. Sen kime hizmet ediyorsun? Halka mı hizmet ediyorsun, 3-5 kişiye mi?” diye sordu.

“BU KADAR MI KÖTÜ NİYETLİ OLUR İNSAN?”

İmamoğlu, “Bazen öyle açıklamalar duyuyorum ki kulaklarıma inanamıyorum. Dinledikçe, bu kadar mı kötü niyetli olur insan diye düşünmekten alamıyorum kendimi. Büyükçekmece’de 20-25 bin seçmen hareketi olmuş gibi bir tarifle insanların zihinlerini bulandırmaya çalışıyorlar.”

EKREM İMAMOĞLU SEÇMEN VERİLERİNİ AÇIKLADI

“Seçim tarihi 7 Haziran 2015 seçmen sayısı 158 bin 611. 1 Kasım 2015, seçmen sayısı 161 bin 699. Arada 6 ay var. 6 ayda seçmen sayısı 3 binin biraz üzerinde seçmen sayısı artmış. Kullanılan oy 7 Haziran’da 135 bin 426. 1 Kasım’da 141 bin 811. Geçerli oy 7 Haziran’da 126 bin 069. 1 Kasım’da 139 bin 286.”

“Bu yıla gelelim. 24 Haziran 2018’de Büyükçekmece’nin seçmen sayısı 172 bin 351. Kullanılan oy 151 bin 331. Geçerli oy 149 bin 138. Deniyor ya 20 bin hareket, 25 bin hareket. Eğer doğru konuşuyor olsalar geçerli oyun 175 binlerde olması gerekiyor. Yerel seçimlerde katılım düşüyor, geçerli oy 31 Mart’ta 144 bin 733” dedi ve ekledi: 

“YALANLA İFTİRAYLA YÖNETMEYİN”

“YSK Başkanı’nın çok net ‘Taşınmış oy ya da hayali oy diye bir şey yoktur’ diye açıklamaları var Şubat ayında. Aynı nüfuslara sahip Sancaktepe ve Çekmeköy’de daha yoğun nüfus hareketleri var. Eğer dikkat çeken nüfus hareketleriyse. İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın bir takım verilerini söylemek istiyorum. Çok önemli.”

“Sözüm ona İBB Başkanı Sayın Uysal ve ne yazık ki sözüne çok güvendiğini söyleyen, aslında aldatıldığını ifade edeceğim Sayın Cumhurbaşkanı’na burada tekrar güvenini kontrol etmesini önereceğim. Seçimi karalayarak başka bir mecraya taşıyan insanlara diyorum ki yeter. Yalanla, iftirayla yönetmeyin. İnsanları rahatsız ediyorlar, yeter. Uydurma süreçlerden vazgeçin. Niye kaybettik diye önünüze bakın. Bir sonraki seçime hazırlanın.”

“39 BELEDİYE BAŞKANI BENİM YOL ARKADAŞIMDIR”

İBB Meclisi’nde çoğunluğun AKP’li olmasıyla ilgili olarak sorulan bir soruya da, İmamoğlu, “İstanbul’u tahmin edemeyecekleri kadar güzel yöneteceğim. Toplumun önünde cereyan edecek her şey. Kaç kişiyiz biz 180 küsur kişi. Ne olacak, birisi İstanbul’a bile bile ihanet mi edecek? Hadi etsin bakalım. Her birisi İstanbul’a hizmet etmek için geliyor. Dolayısıyla biz o insanların hizmet etmeleri için ortak akıl kavramını devreye sokacağız. İstanbul’un 39 belediye başkanı benim yol arkadaşımdır. Hangi partiden seçildiyse, hepsinin kapısını çalacağım” yanıtını verdi.

GEÇERSİZ OYLAR DİREKT AMPULE BASILMIŞ

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“En iddiaları açıklamayı AK Parti yaptı. Biz o kadar iddialı konuşmadık. Milyonun üzerinde sandıkta imzaları var. Fark 24 bin 57 idi birleştirme tutanaklarında. AK Parti’nin itirazları sonucu maddi hataların olduğu tutanaklar değiştirildi. 20 bin 388’e düştü. Bazı ilçelerin tamamı, bazı ilçelerde geçersiz oyların sayılmasıyla ilgili karar alındı. Fark, 6 bin civarı düştü, 14 bin 87’e düştü. Bize de, rakibimize de oy yazıldı. Direkt ampule basıldığından yanlış yönlendirmeden kaynaklı geçersiz sayılan oylar geçerli hale getirildi.”

“Sondajla 57 sandık belirlenmişti. Diğerlerinde oyların tamamının sayılması reddedildi. Buradan çıkan sonuçla 13 oy fark elde etmiş olduk. Şu an sadece Maltepe sayılıyor. Yavaş bir sayım devam ediyordu. Oraya arkadaşlarımızı gönderdik. 25 günde bitmez. YSK yeni kurul oluşturulması kararı aldı.”

“TEK DERTLERİ, EYVAH KOLTUĞUM NE OLACAK?”

“Binali Yıldırım, 3 defa ‘Yatacağız, kalkacağız’ dedi. 8 gün oldu. Ben yatıp kalkamıyorum. Gece gündüz çalışıyorum. Büyükşehir belediyesine hazırlık yaptığımız konularla ilgili çalışıyoruz. 25 yıl yönettiniz. Sakin olun, endişe etmeyin. Kapınıza gelip çöpü alacağız, en güzel hizmeti getireceğiz. Önce oy vermeyenlerin kalbini kazanacağız. Gelin bizi dünyaya rezil etmeyin. AK Parti’ye hizmet etmiş insanlar bu sürece kızıyor. İftira üzerine ayakta duramazlar. İstanbul’a, Türkiye’ye zaman kaybettiriyorsunuz. Tek dertleri, eyvah benim koltuğum ne olacak?”

“PARTİZANLIK KAPIMIZDAN İÇERİ GİRMEYECEK”

“Birinci zehir partizanlık. Şu anda ciğerimizi yakan en lanet duygu, kapımızdan içeri girmeyecek. Partiler, hizmet için araç ama şimdi işimize bakacağız. 1 milyon 200 bin çocuk beni bekliyor. Sultanbeyli’deki, Bağcılar’daki çocuğu okul öncesi eğitimle tanıştırmam lazım.”

AK PARTİ’DE HİZMET ETMİŞ İNSANLARIN YÜZLERİ KIZARIYOR

“HİÇ HAVALANMADIM, AYAKLARIM HEP YERE BASMIŞTIR”

Ben kafamı yastığa koyunca uyurum diyen Ekrem İmamoğlu, “Beynimde tilkiler dolaşmaz, kin, nefret, hesap yoktur ruhumda. İnanın, zihnim insanlar hakkında çok temiz. Bahçeli, ‘Kazanmak için bir oy yeter’ demişti. Bugün ‘13-14 bin oyla kazanmış havasına girmeyin’ yorumu yapılıyor. Hiç havalanmadım, ayaklarım hep yere basmıştır. Niye havalanayım ki? Yaslanın arkanıza, sakin olun, endişe etmeyin, sizin kapınıza en güzel hizmeti getireceğiz. Önce oy vermeyenlerin kalbini kazanacağız anlayışına sahibiz. Gelin bizi dünyaya mahçup etmeyin. AK Parti’de hizmet etmiş insanların yüzleri kızarıyor, utanıyor, bu süreci oluşturanları öfkeyle kınıyorlar. İftira ve yalan üzerine ayakta duramazlar.”

“ANITKABİR’E BİR DEĞİL, BİRÇOK DEFA GİDECEĞİM”

“Anıtkabir’e bir değil, birçok defa gideceğim. Oradaki Şeref Defteri’ndeki yazıma bir şey oldu mu, olmadı mı, onu da bilmiyorum. Yazım alındıysa göreve geldikten sonra şerefle yine gideriz. Ziyaret vazifemizdi, yaptık, tekrar gideceğiz.”

“YSK,TORUNLARIMIN ÇOCUKLARININ TEMİNATI OLAN KARARI VERECEK”

“Benim en birinci meselem, mazbata. Büyükşehir Belediyesi çalışanları da beni bekliyor. İmza atamıyorlar, siyasi kaygılar var. Siyasi ağalar ne diyecek, ilçe başkanı, il başkanı ne diyecek, usandı çalışanlar… Orada pırıl pırıl mühendisler, sosyologlar, şehir plancıları var. Ben onlardan da müthiş derecede faydalanmaya geliyorum. Benim çalışanım mutlu olacak. Bana değil, İstanbul’a hizmet edecek. Ben de faniyim, sen de fanisin. YSK benim çocuklarımın, torunlarımın, hatta torunlarımın çocuklarının teminatı olan kararı verecek.”

“BİZ SEÇİMİ KAZANDIK, AKSİ BİR İHTİMAL YOK”

Ekrem İmamoğlu,“Demokrasi bu kardeşim, gelişli gidişli bir yol. Tek yönlü değil. Bu millet 25 yıl sizi seçmiş. Şimdi sıra bizde. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, bunun teminatı YSK’dır. Biz seçimi kazandık, aksi bir ihtimal yok, ben hakkımı yedirmem. Ben biliyorum seçimin sonucunu, kazandık kardeşim, o sandığa atılan her oy benim oyum artık. Ben 16 milyon insanın oyunu benim kabul ediyorum. Bitti, bu kadar. Tarihin en demokrat belediye başkanı olmaya adayım.”