Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu Fox Haber de Küçükkaya’nın Sorularını Yanıtladı!

Ekrem İmamoğlu Fox Haber de Küçükkaya’nın Sorularını Yanıtladı!
8 views
18 Nisan 2019 - 10:38

Ekrem İmamoğlu Fox Haber de Küçükkaya’nın Sorularını Yanıtladı! 17 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu Bu sabah Fox TV ekranlarında İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı.

İsmail küçükkaya İmamoğlu’na “İlk işlerimizden birisi öğrencilerin aylık akbilini 50 liraya düşürmek olacak demiştiniz sözünüzü tutacak mısınız?” Sorusu üzerine “Derhal, hemen” cevabını verdi.

Ekrem İmamoğlu Fox TV Konuşması

“İstanbul tarihin en büyük kentlerinden biri, o sorumlulukla bu göreve sahip olmak büyük onur. Bir yandan da heyecan duyuyorum. Günün sonunda büyük bir kitle toplandı. Her kesimden insan toplandı. Otobüsten bakınca insanların beklentilerini görebiliyordum. Allah korudu biraz sıkışma, çekişme ile mazbatamızı aldık. Günün sonunda tabii orada büyük bir kitle toplandı. İnsanların oraya akarak gelmesi, her kesimden insan vardı. Otobüsten aşağı baktığımda sevgilerini, coşkularını, beklentilerini hissedebiliyorsunuz. Anadolu Efes’in maçına söz vermiştim. Dediler ne yapacağız? Dedim yok, söz verdik önceden. Anadolu Efes’e hayranlığım bir başkadır. Altyapıları, tarzı… Gittik çok güzel bir maç oldu

Ekrem İmamoğlu Fox Haber de Küçükkaya'nın Sorularını Yanıtladı!
Ekrem İmamoğlu Fox Haber de Küçükkaya’nın Sorularını Yanıtladı!

Sonra eve geçtik. Annem, babam geldi. Tabii kızım sitem yaptı. ‘Bir oğlum burada, iki çocuğum evde’ demiştim. ‘Çocuklarıma söz veriyorum’ demiştim. Eve girdim, ortanca oğlum hemen sarıldı, esprili bir çocuktur. O 7 yaşındaki kızım tabii, ‘Bir oğlunuz yanında, iki çocuğunuz evde öyle mi?’ dedi. Sırtını döndü. Çok dayanamadı tabii. Sarıldı sonra”

İmamoğlu, Fox Tv Konuşmasında Hukukun Üstünlüğüne Değindi

‘Hukuk üstündür, insanlığın nefesidir. Adaletin bittiği yerde, insan nefes alamaz’

“Hukuk üstündür, insanlığın nefesidir. Adaletin bittiği yerde, insan nefes alamaz. Sokaktaki sokak hayvanından tutun da doğaya karşı insanların birbirine karşı diyaloglarına karşı… Hukuk çok derin bir mesele. İlla yazılı olan hukuktan bahsetmiyorum.”

“Benim hiçbir engelim yok”

Benim önümde Cumhurbaşkanıyla görüşmek için herhangi bir engel yok. Biz Erdoğan’la akraba değiliz. Bir insan göreve geldiğinden itibaren elini sıkmayacağım insan yoktur. Ben mazbatamı aldım artık kişisel işlerin adamı değilim. Benim hiçbir engelim yok.

İmamoğlu ‘Azınlık’ Tabirinin Kabullenilemez Olduğunu Söyledi

‘Azınlık: Böyle bir tarif olabilir mi?’

“Ben bir kelimenin bu ülkenin gündeminden kalkmasını istiyorum: Azınlık. Böyle bir tarif olabilir mi? Hepimiz 16 milyonun bir parçasıyız. Seçimle ilgili teminat verenlerin, seçimden sonra neler söylediğini de duyuyoruz. Hep söyledim, ‘Hakkımı yedirtmem, kimsenin de hakkını yemem.’ Katılımcılık benim işimi kolaylaştıracak. Mutlak katılımcılık, mutlak şeffaflık. Belli bir zümre kaybetmenin de seçimin bir parçası olduğunu unuttu. Hem sınıflandırmak hem kutuplaştırmak hem ayrıştırmak. Alevi, Kürt, Sünni… Saymak bile bölmektir. Tabi ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım, ayrı bir yere koymak yerine bir bütünün parçası olmak gerektiğini düşünüyorum.”

İmamoğlu Seçimler Kaybedilmek ve Kazanılmak İçin Var

‘Seçimi kaybetmenin, kazanmak kadar doğal olduğunu unutuyorlar’

İmamoğlu; Geçmişte AA (Anadolu Ajansı) Genel müdürlüğü de yapan Kemal Öztürk, İmamoğlu için “Seçim Kazanan Başkan Olacaktı, Şimdi Zafer Kazanan Lider Oldu. Bunun sebebi de Ak Parti içindeki kifayetsiz bir kliğin ve ona destek veren bir kısım medyanın akla zarar tutumudur” sözlerini de değerlendirdi.  “Tabii ben kendi siyasi kurumları hakkında yorum yapmak istemem ama yanlış yapıyorlar. Seçimi kaybetmenin, kazanmak kadar doğal olduğunu unutuyorlar. Lütfen ilgililer, parti süreçleriyle ilgili değerlendirmelerini yapsınlar. Bu AK Parti’ye de zarar veriyor” Şeklinde düşüncelerini belirtti.

İmamoğlu Öğrenciler İçin Kart Ücretlerinde İyileştirme olacak Demişti

 ‘Aylık öğrenci kartı 50 TL olacak’

İsmail küçükkaya, İmamoğlu’na “Vaatlerinizden biri de aylık öğrenci kartı ücretinin 50 TL’ye düşürülmesiydi” sorusunu yöneltmesi üzerine, İmamoğlu “Evet, ilk işimiz bu olacak zaten” şeklinde cevap verdi.

“İnsanlar bizi sevdi”

“Ben insanlara sevgiyi, saygıyı hatırlatmaya çalıştım. İnsanlar benden neden nefret etsin? Gerçekleri anlatmak, gerçek ihtiyaçlardan konuşmak bizi öne çıkardı. Çocukları iyi eğitmek, çevre seferberliği, gereksiz kornaya basmamak, çağdaş olmak, birbirine saygı duymak… Biz bu gerçekleri konuştuğumuz için insanlar bizi sevdi”

İmamoğlu Mazbata Aldığında Bir Genci Yanına Çağırmıştı…

İmamoğlu dün mazbata aldıktan sonra yaptığı konuşmada bir genci yanına çağırarak, “bu gençlik sayesinde gelecek daha güzel olacak” demişti.

Bu genç, seçim çalışmaları sırasında yumruğunu sıkarak ve inançla “Ekrem Ağabey Her şey Güzel Olacak” demişti. Duygulandığı bu anı hatırlatan İmamoğlu, Küçükkaya’ya “Dün ne oldu biliyor musunuz İsmail Bey? Bir çocuk vardı, ‘Her şey güzel olacak abi’ demişti. Hemen bir slogan oldu ya. Dün kalabalıkta o çocuğu gördüm ya. ‘Gelmiş’ dedi”

‘Medipol Başakşehir’e destek olacak mısınız?”

“Ben İstanbul’da belediye başkanıyım. Dünyanın en şanslı adamıyım. 1903’te kurulmuş Beşiktaş var, 1905’te kurulmuş Galatasaray var, 1907’de kurulmuş Fenerbahçe var. Öyle işler yaparız ki biz. Benim işim spor kulübü yaratmak değil”