Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu “Herşey Çok Güzel Olacak”

Ekrem İmamoğlu “Herşey Çok Güzel Olacak”
22 views
23 Haziran 2019 - 21:37

Ekrem İmamoğlu “Herşey Çok Güzel Olacak”. Ekrem İmamoğlu seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından ilk konuşmasını gerçekleştirdi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra İmamoğlu” Netice Hayırlı Olsun” dedi. “Bugün 16 milyon İstanbullu demokrasiye olan inancımızı, adalete olan güvenimizi tazelemiştir. Bunu yalnız bana oy verenler değil, seçimleri büyük olgunluk ve sükunet içinde geçiren bütün vatandaşlarımız sağlamıştır. Her birine yürekten teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine devam eden İmamoğlu sandık başında ve seçim kurullarında görev yapan yol arkadaşlarına, minnet duygularını ifade ettiğini vurguladı.

İmamoğlu, sandık görevlilerinin, sandık kurulu üyelerinin,diğer görevlilerin sonuç netleşinceye kadar görevlerinin başında kalmasını istedi. Yaptığı konuşmasında İmamoğlu Türkiye’de demokrasi saatinin her zaman tıkır tıkır çalışmasından yana olduklarını vurgula

“Maalesef demokrasinin saati 31 Mart akşamı çalışmadı, yaşanan her şeyi tüm milletimiz biliyor. Detaylarına girecek değilim. Ama saatleri durdurarak zamanın akışını asla ve asla önleyemezsiniz. Gerçekleri üzerini örterek asla ve asla gizleyemezsiniz. Bugün sandıklardan oy pusulalarının yanı sıra aynı zamanda hesap pusulasının çıktığını da tüm vatandaşlarıma duyurmak isterim. Vatandaş 31 Mart’tan bugüne bu ülkeye yaşatılanların, yapılan haksızlığın hesabını o bir avuç insana kesmiştir. Bu İstanbul’da bir sayfa kapandı yeni sayfa açıldı anlamına gelmiyor.”
Bu seçimin İstanbul’da herkesin yeni ve ortak sayfa açması anlamına geldiğine işaret eden İmamoğlu, bu yeni sayfada İstanbul’da artık adalet, eşitlik, sevgi, hoşgörü olacağını kaydetti. 

Ekrem İmamoğlu “Herşey Çok Güzel Olacak”

Ekrem İmamoğlu, “Bugün 16 milyon İstanbullu demokrasiye olan inancımızı, adalete olan güvenimizi tazelemiştir. Bunu yalnız bana oy verenler değil, seçimleri büyük olgunluk ve sükunet içinde geçiren bütün vatandaşlarımız  sağlamıştır. Her birine yürekten teşekkür ediyorum. 

Ekrem İmamoğlu “Herşey Çok Güzel Olacak”

“Halkımıza, İstanbullu hemşehrilerime minnet duygularımı iletiyorum. Sizler Türkiye’nin demokrasi itibarını tüm dünyanın gözleri önünde korudunuz ve Türkiye’yi yakın coğrafyadaki bazı ülkelere benzetme gayretinde olan dünya ülkelerine de işin aslını öğrettiniz.
Yüzyılı aşan demokrasi geleneğimize milletçe sahip çıktınız, teşekkürler İstanbullu hemşehrilerim.” diye konuştu.

Şu anda açılan sandık sayısı: %99,4

Ekrem İmamoğlu: 54,03

Binali Yıldırım: 45,09

Aradaki Oy Farkı: 777.581