Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Ekrem İmamoğlu Nereli? Biyografisi

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Ekrem İmamoğlu Nereli? Biyografisi
39 views
20 Mayıs 2019 - 15:40

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Ekrem İmamoğlu Nereli? Biyografisi… Daha önce İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çekerek Millet İttifakı çatısı altında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu Kimdir? Ekrem İmamoğlu yaşı ve ünlü siyasetçi hakkında birçok sorunun cevabını, Ekrem İmamoğlu Biyografi yazımızda bulabilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu Kimdir? Biyografisi

Ekrem İmamoğlu Kimdir Biyografisi
Ekrem İmamoğlu Kimdir Biyografisi

Öncelikle Ekrem İmamoğlu Kimdir? Sorusunun cevabına cevap verecek olursak, Müteahhit iş adamı, siyasetçi şeklinde genel bir tarif yapabiliriz.

Ekrem İmamoğlu hakkında en fazla merak edilen soruların cevaplarından birisi de, Ekrem İmamoğlu Kaç Yaşında? Ekrem İmamoğlu doğum tarihi hakkındadır. Ekrem İmamoğlu, 4 Haziran 1970 yılında dünyaya gelmiş olup, uzun zamandır İstanbul Beylikdüzü’nde yaşayan Ekrem İmamoğlu aslen Trabzon Akçaabat’a bağlı Cevizli köyü doğumludur ve şuan 48 yaşındadır.

Babası Hasan İmamoğlu ve Annesi Hava İmamoğlu olan siyasetçi, liseden mezun olana kadar köy ortamında yetişmiş birisidir.

İlköğretimini Trabzon Merkez Kanuni Sultan Süleyman okulunda tamamladıktan sonra, Liseyi ise memleketi Trabzon’un bilinen liseleri arasında yer alan Trabzon lisesinde okudu. Liseyi bitirdikten sonra 1987 yılında üniversite eğitimi almak için İstanbul’a giden ünlü siyasetçi, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden başarıyla mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından aynı üniversitenin İnsan Kaynakları ve Yönetimi Bilim dalında, Yüksek lisansını tamamladı.

Dilek İmamoğlu ile 1995 yılında evlenen Ekrem İmamoğlu biri kız ikisi erkek olmak üzere, Beren, Mehmet Selim ve Semih isimlerinde üç çocuk babasıdır.

İkizler burcu olan İmamoğlu’nun, genel olarak ikizler burcu özelliklerini önemli ölçüde taşıdığı biliniyor.

Dilek İmamoğlu Kimdir?

Dilek İmamoğlu Kimdir
Dilek İmamoğlu Kimdir

1995 yılında Ekrem İmamoğlu eşi Dilek hanımla evlenerek, dünya evine girmiştir. Dilek İmamoğlu 18 Kasım 1974 yılında Trabzon’da doğmuştur. Yani Ekrem beyin, aynı zamanda hemşerisidir.

Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Dilek hanım, İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü mezunu olup, evlenmeden önce ailesinin tekstil şirketinin finans biriminde çalışmıştır. Bu dönemde Kamu Yönetimi bölümünde de eğitim gören Dilek İmamoğlu, şuanda doktorasını yapmaktadır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde eşinin rakibi Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin saldırıları “Ben ona bakınca bir eş, bir anne görüyorum. Keşke aynaya baktığımızda bizde onun gibi güzel birisini karşımızda görebilsek” tarzında güzel açıklamasıyla, kamuoyunun gönülden taht kurmuştur.

Ekrem İmamoğlu Ne İş Yapar? Siyasi Kariyeri Nedir?

1992 yılında girmiş olduğu inşaat sektöründe başarılı bir profil çizen ünlü siyasetçi, birçok sivil toplum kuruluşunda görev almasının yanı sıra, CHP Beylikdüzü ilçe başkanlığı görevlerinde de bulundu. Trabzonspor Basketbol ve Futbol Kulübü’nde yöneticilik yapmasının yanı sıra, Beylikdüzüspor Kulübü’nde de yöneticilik yapan İmamoğlu, okul dönemlerinde amatör futbol oynayan, sporla kaynaşan yapısıyla dikkat çeken bir isimdir.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde iş hayatına tam olarak başlamadan önce, Güngören’de İmamoğlu Akçaabat Köftecisi ismiyle bir köfte dükkanı açtı. Bunun dışında, lokanta ve fırın gibi gıda sektörüne yönelik yatırımlar yaptı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde İstanbul Beylikdüzü ilçe belediye başkan adayı olan ve girdiği seçimden zaferle çıkarak Beylükdüzü Belediye Başkanı olan İmamoğlu’nun asıl popülaritesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması ve sonrasında girmiş olduğu seçimleri kazanmasıyla birlikte, bir hayli artmış oldu.

31 Mart 2019 yerel seçimlerindeki yarış siyasi ittifaklar şeklinde sürmüş, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı ismiyle Binali Yıldırım’ı aday göstermiş, Millet İttifakı ismiyle de Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, seçimlere girmiştir. Bu seçimler sonucunda en yakın rakibi olan Binali Yıldırım’a 29 binin üzerinde fark atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir.

Seçimlerin iptal edilmesi ve yenilenmesine karar verilmesinin ardından, tekrardan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuş ve güncel tarihe göre seçimlerin yeniden yapılması beklenmektedir.

Ekrem İmamoğlu kimdir? Aslen nerelidir? Sorularına cevap verdiğimiz bu biyografi yazımızda, siyasetçi hakkında oldukça kapsamlı bilgiler vermeye çalıştık. Biyografi yazımız hakkında iletmek istedikleriniz için, aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.