Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu Meclis üyeleri ile bir araya geldi

Ekrem İmamoğlu Meclis üyeleri ile bir araya geldi
25 views
19 Nisan 2019 - 19:32

“Kardeşim ayrım gayrım yok, yeter ki işini yap!” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’li Meclis üyelerine önemli uyarılarda bulunarak, “Her gördüğünüz çalışana selam verin, gülümseyin, elini sıkın, kucaklayın, deyin ki, ‘Kardeşim ayrım mayrım yok, yeter ki işini yap’. Alın terini dök, işini yap, başımızın üstünde yerin var. Sizden isteğim bu” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu Meclis üyeleri ile bir araya geldi
Ekrem İmamoğlu Meclis üyeleri ile bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB CHP Grubu ile toplantı yaptı. 22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek İBB Meclisinin yeni dönemdeki ilk toplantısı öncesi CHP’li meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu Meclis Üyeleri Görüşme Detayları

“KİŞİSEL EGO VE TAVİZLER SONA ERMELİ”

Saraçhane’deki İBB Başkanlık Sarayı’ndaki kokteyl salonunda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte meclis üyeleriyle buluşan İmamoğlu, tüm meclis üyelerinin çok önemli sorumlulukları bulunduğuna dikkat çekerek “Bu ne tek başına büyükşehir belediye başkanının başarabileceği bir şey, ne il başkanımızın, ne buradaki birkaç kişinin çabasıyla başarılabilecek bir şey.

Bu süreç, herkesin ‘Ben ne yapabilirim, ben bir arkadaşımın hatasını nasıl telafi edebilirim, nasıl yardımcı olabilirim?’ anlayışıdır. Burada kişisel ego, kişisel hedefler, kişisel tavizler ya da kişisel beklentilerin sona erdiği bir andan bahsediyoruz.

Bunu sırtında bu yükü taşıyabilen hissedebilen arkadaşlar olarak sizi görüyor ve inanıyorum ki bunu en iyi şekilde temsil edeceksiniz” dedi.

“ÖNERİLERE UYMAYANLAR YOL ARKADAŞIMIZ OLAMAZ”

İmamoğlu, meclis üyelerine “Bunu ısrarla yapmayan, ısrarla karşısında duran ya da kişisel reflekslerinden vazgeçmeyen, önerilere ve uyarılara rağmen yol haritasına uymayanların ne partimizin, ne de benim yol arkadaşımız olması mümkün değil” uyarısında bulundu.

“TÜRKİYE DEMOKRASİ TARİHİNE GEÇERSİNİZ”

İmamoğlu, Mecliste CHP’nin çoğunlukta olmaması ile ilgili eleştirileri de “Mecliste çoğunluk değilmişiz, şu olacakmış bu olacakmış… Bunu demokrasi adına fırsata çevirebilmenin ruhunu hepimizin yaşaması ve hissetmesi lazım.

Bu mümkün mü? Gayet mümkün. Türkiye’nin bu anlamdaki değişiminin ve dönüşümünün başlangıç yeri yerel yönetimlerdir. Demokrasiyi damarına kadar hissetme noktası yerel yönetimlerdir.

Bunu da nerede yaparsanız yapın hissedilemeyebilir ama İBB’de yapar ve başarırsanız Türkiye demokrasi tarihine geçersiniz” şeklinde yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu Ayrım Yapılmayacak Dedi

“HERKESİN ELİNİ SIKIN, GÜLÜMSEYİN”

İmamoğlu meclis üyelerinden İBB çatısı altında çalışan herkesin elini sıkmasını, kucaklamasını ve sarılmasını isteyerek şu uyarılarda bulundu:

“Büyükşehir belediye başkanlığı çatısı altında çalışan 10 binlerce insan bu şehrin insanıdır, bu halkın bir ferdidir. Söylediğimiz sözün temsilcileri olarak sizlerin onları kucaklaması, benim onları kucaklamam demektir.

Benim kollarım çok geniş ama 10 binlerce insanı kucaklamaya fırsatım yok. Sizler kucaklarsanız sıcaklığı hissettirirseniz, ‘Sana zulüm etmeye değil, beraber İstanbul’a hizmet etmeye geldik’ derseniz bizim anlayışımızı onlara sıcaklığımızı hissettirmiş olursunuz. 10 binlerce çalışanımız ne makam, ne meclis grubuna, ne il başkanımıza, ne partilere hizmet edecek.

İBB’nin çatısı altında çalışanlar bu şehrin 16 milyon insanına hizmet edecek, ona buna değil, o dönem bitti. Bunu hissettirmeniz için toplumun önünde rica ediyorum her gördüğünüz çalışana selam verin, gülümseyin, elini sıkın, kucaklayın, deyin ki ‘Kardeşim ayrım mayrım yok, yeter ki işini yap’. Alın terini dök işini yap başımızın üstünde yerin var. Sizden isteğim bu.”

“VİCDANIN TEMSİL EDİLDİĞİ BİR HEYET OLMALIYIZ”

İmamoğlu, meclis üyelerine “Bütün İstanbul’un beklentisinin şehirde barışın, huzurun, birleşmenin, buluşmanın, birbirini sevmenin, birbirine hitap ederken kendisine yapılmasını istemediği şeyi başkasına yapmamanın, tüm insani kuralların, tüm evrensel değerlerin, tüm bu toprakların değerlerinin korunduğu ahlakın vicdanın temsil edildiği bir heyet olmalıyız” diye seslendi.

İmamoğlu İlk Grup Toplantısını Yaptı

İBB Meclisi’nin TBMM’den sonra Türkiye’nin en büyük halk meclisi olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Bu halk meclisinin bu çatı altındaki tüm sözleri bence sadece Türkiye değil dünya tarafından izlenecek ve takip edilecektir.

Parti disiplinine uyan partimizin grup başkanı ve grup yönetiminin sürece dair aldığı kararlara mutlaka uyan bir anlayışla aynı zamanda İBB başkanı ile de istişare uzlaşma ve konuşabilme anlayışını en üst seviyede tutan örnek bir grup olmayı bu meclis içinde diliyorum” dedi.

İmamoğlu konuşmasının ardından İBB CHP grubu ile meclis salonunda ilk toplantısını yaptı.