Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu medya kuruluşlarının adını tek tek saydı

Ekrem İmamoğlu medya kuruluşlarının adını tek tek saydı
20 views
08 Nisan 2019 - 17:42

Kartal’da vatandaşlarla buluşan Ekrem İmamoğlu, kendisine söz hakkı tanımayan medya kuruluşlarının adını tek tek saydı. Kendisine söz hakkı tanımayan medya kuruluşlarının adını tek tek sayan İmamoğlu, “Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim” dedi.

“16 milyon insanın iradesini küçümsüyor”

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kimsenin 10 milyonu aşkın seçmenin olduğu İstanbul’da ’13-14 bin farkla seçimi kazandım’ havasına girmesine gerek yok” sözlerine, “15 bin oyu küçümseyenler, 16 milyon insanın iradesini küçümsüyor” yanıtını verdi.

YSK verilerine göre, 31 Mart seçimlerinde İstanbul’daki belediye başkanlığı yarışını kazanan Ekrem İmamoğlu Kartal’da vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu, burada yaptığı konuşmasında, “Size Bahçeli’nin sözünü hatırlatayım: ’1 oyla seçim kazanılır’ 15 bin oyu küçümseyenler,16 milyon insanın iradesini küçümsüyor” diye konuştu. İmamoğlu, kendisine hiç söz hakkı vermeyen medya kuruluşlarının da tek tek adını sayarak, “İş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim” dedi.

ANADOLU AJANSI YÖNETİCİLERİNE:  “BEN OLSAM UTANCIMDAN O GÖREVİ TERK EDERDİM”

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sefer Anadolu Ajansı’nın trafosuna kedi girdi. Tam 11 saat veri vermediler. Hepimizin cebindeki paralarla maaş alan Anadolu Ajansı’nda yönetici olduklarını düşünenleri şiddetle tekrar kınıyorum. Ben olsam utancımdan o görevi terk ederdim. Üzülüyorum, devletin 100 yıllık kurumunun bir siyasi partiye değil, bir bireye değil, milletine hizmet etmesi gerektiğinin bilincinde olmayan zavallılara böyle koltuklar teslim edersen başına gelecek budur. Ben sadece zavallı diyorum.”

BİNALİ YILDIRIM’A: “’3 BİN OYLA KAZANDIK’ AÇIKLAMASI, HAYATININ EN KÖTÜ DENEYİMİ OLMUŞTUR”

“’3 bin oyla kazandık’ açıklaması yapmak belki de hayatının en kötü deneyimi olmuştur, ben bunu yaşamak istemezdim. 3 bin oyla topluma ‘Kazandık’ dediniz, şimdi 15 bin oyu küçümsüyorsunuz. Halinize gülüyorum.”

ERDOĞAN’A: “16 MİLYON İNSANIN İRADESİNİ KÜÇÜMSÜYORLAR”

“Size Bahçeli’nin sözünü hatırlatayım: ‘1 oyla seçim kazanılır.’ 15 bin oyu küçümseyenler, 16 milyon insanın iradesini küçümsüyor. İstanbul’u sımsıkı kucaklamaya geliyorum, barış için, özgürlük için, ahlak için, vicdan için, normalleşmek için. Şu anda ben burada ‘İstanbul İttifakı’nı görüyorum. Siyasi anlayışı ne olursa olsun bu şehri korumak isteyen, insanca yaşamak isteyen, mutlu ve huzurlu olmak isteyen insanları görüyorum.”

EKREM İMAMOĞLU TEK TEK İSİM VERDİ

“Buradan sesimi duyurmak istiyorum. Medya, insanların bilgi alma haklarını korumak zorundadır. Bazı medya kanallarını anladık, onları bir kenara koyuyorum. Anadolu Ajansı da dahil. Ama bazi aileler, bazı iş insanları var ki onlarca yıl ailelerinin büyüklerinin kurduğu, bugüne getirip taşıdıkları, soyadlarıyla Türkiye’ye örnek olmuş iş insanları var. Ben onların patronluğunu yaptığı medya kanallarında sesimin kısılmasını, onlar adına değil, geçmişleri adına, aileleri adına, üzüntüyle takip ediyorum. Rakibimiz adına 10 kişi konuşuyor, her birini naklen veriyorlar. Benim de onlara cevabım var, beni neden göstermiyorsunuz? Ben basın açıklaması yapıyorum, rakibimiz adına konuşanların cevabını yayınlıyor, benimkini yayınlamıyor. Benim söylediğimi insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilir? Böyle adalet olur mu? İsim veriyorum; NTV’yi, Habertürk’ü, Ciner ailesini, CNN Türk’ü, Demirören ailesini takip ediyorum… İş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim. Bizi daha fazla dünyaya rezil etmeyin.”