Kulvar Haber

Ekrem İmamoğlu Saraçhane de Coşkulu Bir Kalabalığa Konuşma Yaptı

Ekrem İmamoğlu Saraçhane de Coşkulu Bir Kalabalığa Konuşma Yaptı
19 views
17 Nisan 2019 - 21:08

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de yaptığı konuşmada, İstanbullulara hangi ırk, din, mezhepten olursa olsun fark gözetmeme, şeffaf olma ve herkese adil davranma sözü verdi, hem de dua etti. İmamoğlu, “Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok, paylaşmak var. Görevlerimizi yerine oturtalım, bir kez daha Anıtkabir’e gideceğiz” dedi.

Ekrem İmamoğlu Saraçhane de Coşkulu Bir Kalabalığa Konuşma Yaptı
Ekrem İmamoğlu Saraçhane de Coşkulu Bir Kalabalığa Konuşma Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki Büyükşehir Belediyesi önünde halka seslendi. İzdiham nedeniyle belediyenin ana giriş kapısı, giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Ekrem İmamoğlu Saraçhane Konuşmasında Ayrım Yapmadan Hizmet Sözü Verdi

“TÜRKÜ, KÜRDÜ, LAZI, HERKESİ SELAMLIYORUM” 

Görevi resmen devralan ve belediye binası önündeki otobüs üzerinden halka hitap eden İmamoğlu, “Hangi etnik kökenden, hangi ırk, mezhepten olursa olsun hiçbir fark gözetmeyeceğiz. Bu güzel şehre bu güzel insanlara barış, saygı getiriyoruz. Türkü, Kürdü, Lazı, her kesimi selamlıyorum. Bu şehrin Müslümanlarını, Sünnilerini, Alevilerini, herkesi selamlıyorum” diyerek konuşmasına başladı.

“HEPİNİZE SÖZ VERİYORUM”

İmamoğlu, “Ben Allahıma şükrediyorum, çünkü bana dünyanın en güzel şehrini ve bu şehrin insanlarını yönetme şansı verdi. Bu benim boynumun borcudur. Ben kendimi bu şehrin çocuklarına, insanlarına adayacağım. Buradan hepinize söz veriyorum” diyerek sürdürdü.

Ekrem İmamoğlu Adalet Vurgusu Yaptı

“ADALET DUYGUSUNDAN VAZGEÇMEDİK”

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Haktan, hukuktan, adaletten asla vazgeçmedik. Bu şehrin adalet duygusundan asla vazgeçmedik, geçmeyeceğiz. Bu ülkenin kurucu değerlerinden asla vazgeçmedik. Cumhuriyetten, inancımızdan, Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçmedik.”

“ARTIK KAYMAK TABAKASI, VAROŞU YOK”

“Sokaklarda meydanlarda hep anlattık; birbirimize hep gülümseyeceğiz. Artık kıyıda, köşede kalan yok. Artık kaymak tabakası, varoşu yok. Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok, paylaşmak var. Görevim süresince kimsenin hakkını yemedim bundan sonra da yedirmeyeceğim. Ben de sizden bir söz istiyorum. Ben bir gün olabilir, hata yapabilirim, eksiğim olabilir. Tabir-i caizse ayağım takılıp yere düşebilirim. Benim elimden tutup ayağa kaldırmaya var mısınız?”

TEŞEKKÜR ETTİ

“Ben sizin yol arkadaşınız olmaya geldim. Bu süreçte, bu 17 günde, özellikle sürecin sağduyulu bir şekilde teminat altında olması için çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum. Özellikle, o çuvalların başında bekleyen demokrasi nöbetçilerine teşekkür ediyorum. Bu sürece katkı sunan ve hiçbir şekilde başından ayrılmayan genel başkan yardımcılarına, grup başkan vekillerine, milletvekillerine teşekkür ediyorum. Beni buraya getiren, sizlerle tanıştıran partime, Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bana destek olan ittifakımız İYİ Parti’ye ve Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Yine iki il başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kısaca bu şehrin tüm yaşayanlarına çok teşekkür ediyorum.”

“Size dünyanın en demokrat belediye başkanlığı, şeffaflık sözünü veriyorum. Bugünden sonra çok çalışacağımız günler başlayacak.”

O GENCİ YANINA ÇAĞIRDI

Ekrem İmamoğlu Saraçhane Konuşması esnasında kendisine oy sayım sürecinde yumruğunu sıkarak, “Ekrem ağabey her şey çok güzel olacak” diyen bir genci çağıran İmamoğlu, “Bu gençlerin inançları dağları deler. Bu gençler bizim geleceğimiz, ümitlerimiz” dedi.

DUA ETTİ

İmamoğlu son olarak, Allah’a dua ederek, “Beni; bayrağıma, milletime ve Atatürk’e mahcup etme. Görevimizi yerine oturtalım, süreci netleştirelim ondan sonra bir kez daha hep birlikte Anıtkabir’e gideceğiz” dedi.

Haber – Özlem YILMAZ