Kulvar Haber

Endonezya gezilecek yerler

Endonezya gezilecek yerler
44 views
01 Eylül 2019 - 15:11

Endonezya gezi rehberi yazımızda, Güneydoğu Asya ve Okyanusya’da bulunan Endonezya gezilecek yerler ve ülke hakkında kısa bilgiler yer almaktadır.

Başkenti Jakarta olan ülke, 264 milyonluk nüfusa sahip olup dünyanın en büyük dördüncü ülkesi konumundadır. Ayrıca dünyanın nüfus bakımından en büyük Müslüman ülkesi olan Endonezya, resmi dil olarak Endonezce ve Malayca dillerini kullanmaktadır.

Endonezya gezisinde görülmesi gereken yerler

Borobudur

Oldukça ilginç görüntüsüyle Endonezya gezilecek yerler arasında yer alan Borobudur, antik bir Budist tapınağıdır. En yüksek kısmı 35 metre olan ve 75 yılda tamamlanan tapınak, 750 ile 825 yılları arasında yapılmış olup, bölgenin en eski tarihi mekanlarının başında gelmektedir. 2672 kabartma paneli bulunan tapınakta, tam 504 Buda heykeli de dekor olarak yer almaktadır.

Ubud Maymun Ormanı

Hindu inancına göre 1350 yılında inşa edilen Ubud Maymun Ormanı, ülkeyi ziyaret eden turistlerin Endonezya gezi rehberi listesinde yer alan başlıca yerler arasındadır. Padangtegal köyü içerisinde bulunan tapınak, ormanın içerisinde yer alması ve maymun kabartmalarının bulunması nedeniyle maymun tapınağı olarak anılmaktadır.

Bromo Dağı

2329 metre yüksekliği bulunan Bromo Dağı, aktif bir volkan olması nedeniyle ilgi çekmektedir. Ülkenin en turistlik yerlerinden birisi olan dağda birçok festival yapılmakta olup, Hindu festivallerinde dağın kalderasından pirinç, sebze ve meyve gibi farklı gıda maddeleri atılarak tanrılarına ulaştırma inanışına sahiptirler.

İstiklal Camii

Endonezya gezi rehberi listemizdeki İstiklal Camii, mimari açıdan dünyanın en ilgi çekici camileri arasında yer almaktadır. 45 metre yüksekliğe sahip olan camii, 1978 yılında yapılmıştır. Güneydoğu Asya’da bulunan en büyük camii olma özelliğini de taşıyan bu ibadethane, Endonezya gezisindeki öncelikle tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir.

Yogyakarta

Ülkeyi ziyaret edenlerin, yine en fazla ziyaret ettikleri yerler arasındaki Yogyakarta, muhteşem bir görüntüye sahip antik bir kenttir. Java kültüründe önemli bir yere sahip olan antik kent, bale, tiyatro, batik ve kukla gibi farklı sanatsal yapıların bulunduğu bir mekandır. Farklı yapıdaki binalarıyla dünyanın en ilginç mimarilerinden birisine sahip olan Yogyakarta, mutlaka görmeniz gereken başlıca yerler arasındadır.

Dünyanın en güzel gezilecek yerleri hakkındaki yazı dizimiz, farklı bölgelerle devam edecek. Türkiye’nin en güncel haber sitesi kulvar.com.tr, sizlere farklı ve doğru bilgiler vermeye devam ediyor.