Kulvar Haber

Engellilere hibe desteği başvuruları başladı

Engellilere hibe desteği başvuruları başladı
13 views
14 Haziran 2020 - 15:48

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğini 65 bin TL’ye çıktığını açıklayarak, 2020 yılı 2. Dönem Hibe Desteği başvurularının başladığını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini, bu kapsamda 2 bin 291 engellinin kendi işini kurma projesine 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladıklarını belirtti.

Hibe desteği 65 bin liraya yükseltildi

50 bin TL olan engelli kendi işini kurma hibe destek tutarının 65 bin TL’ye yükseltildiğini ifade eden Selçuk, hibe desteğinden yararlanmak isteyen engellilerin projeleriyle 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini söyledi.

“Engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz”

Zehra Zümrüt Selçuk, “Bakanlık olarak ‘iş’e engel yok’ diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı işyeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başvurular 17 Temmuz 2020’ye kadar

Proje sunmak isteyen vatandaşlar www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilecek