Kulvar Haber

Erdoğan İmamoğlu ile İstanbul Eski İTO Başkanı Cenazesinde Karşılaştılar

Erdoğan İmamoğlu ile İstanbul Eski İTO Başkanı Cenazesinde Karşılaştılar
9 views
20 Nisan 2019 - 11:35

Cuma Namazı için Altunizade’de bulunan İlahiyat Fakültesi Cami’ne gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İmamoğlu ile uzun aradan sonra ilk kez aynı karede görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmamoğlu İle Cenaze Töreninde Karşılaştı

Kılınan Cuma Namazı sonrasında, İTO eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu’nun cenaze namazına iştirak eden ikili arasında herhangi bir temas görülmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile beraber katıldı.

Ekrem İmamoğlu’nun camiye girişinden kısa süre sonrada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın giriş yaptığı görüldü. Ön sırada saf tutan Erdoğan İmamoğlu ikilisi arasında ise sadece iki ismin bulunması dikkat çekti.

Kılınan cenaze namazının ardından ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, makam aracına kadar uğurlayan çiçeği burnunda Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında, kısa süreli konuşmanın olduğu görüldü.

Erdoğan İmamoğlu’nun Elini Sıkmadı!

Dün attığı Tweet’lerde “Dönem, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cenaze namazı sırasında saf tutanların elini sıkmak için gittiğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu es geçti. İmamoğlun’un yanında duran Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’in elini sıkarak safta yerini aldı. Aynı şekilde Damat Berat Albayrak da İmamoğlunu es geçerek, Cengiz’in yanında yerini aldı.

Erdoğan İmamoğlu Sohbetinde Ne Konuşuldu?

Cenaze töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlamak üzere tekrar geri gelen Ekrem İmamoğlu’na Erdoğan İmamoğlu birlikteliğinde neler yaşandı ve ne konuşuldu soruları yöneltildi.

İmamoğlu ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aracına kadar geçirdiğini ve kendisinin kandilini tebrik ettiğini, kendisinin de aynı şekilde kandil tebriği ile mukabele ettiğini söyledi.

Belediye başkanlığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kutladığının sorulmasına üzerine Ekrem İmamoğlu, hayır sadece kandil tebriği oldu yanıtını verdi.

Protokol Karşılamasında Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Karşıladı!

Geçtiğimiz gün İstanbul Havalimanına gelen Erdoğan’ı karşılamak üzere hazır buluna heyet içerisinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu da vardı.

İlk kez protokol görevi ile Cumhurbaşkanını karşılayan Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının cenaze töreninde, protokol karşılamasına ilişkin fikirlerini sorması üzerine şu sözleri kaydetti:

Karşılamak gerekiyor çünkü görev olarak kabul ediliyor, milletin iki ayrı makam verdiği kamu görevlileri olarak iki makamı temsil eden kişileriz. Kendisi Cumhurbaşkanı, ben ise Belediye Başkanı’yım ve bu tür karşılaşmalar gayet normal. Nezaket içinde normalleşmenin yaşanması gerekiyor. Daha önce de söylediğim gibi fırsat buldukça konuşur ve kucaklaşırım. Fırsat olursa ülke ve şehir adına da konuşuruz. Benim için de bu durum onurdur.”

Böylece Erdoğan İmamoğlu ile iki gün içinde iki kez bir araya gelmiş oldu.