Kulvar Haber

Erdoğan: İnanıyorum Ki Perşembe Günü Faiz Oranları Düşecek

Erdoğan: İnanıyorum Ki Perşembe Günü Faiz Oranları Düşecek
20 views
08 Eylül 2019 - 10:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmasında, “ inanıyorum ki merkez bankası perşembe gününe kadar faizleri düşürecek, buna bağlı olarak da enflasyon düşecek “ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir’de Partililere Hitap Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de ak parti il teşkilatının düzenlediği bir organizasyonu katılarak, partililere seslendi. Burada yaptığı konuşmasında Merkez Bankası’nın faiz indirimine de değinen cumhurbaşkanı “ bu perşembe günü, para piyasası kurulu bir toplantı yapacak. Ben inanıyorum ki, bu toplantıda faizleri düşürme kararı çıkacak. Faizler düştükçe enflasyonunda düştüğünü göreceksiniz. Geçtiğimiz aydan beri kur saldırılarına karşı attığımız adımlar, başarıyla sürmektedir “ dedi.

Büyümeyi güçlendirecek adımlar atıyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında “ artık tekrardan büyümeye güçlendirme aşamasına geçmek değilsin. Şovdan başka bir işe yaramayan muhalefetin, belediyelerde bırakmış oldukları boşlukları kurumlarımızda birlikte biz kapatacağız. Biliyorsunuz ki bu arada gündemimizde Fırat’ın doğusuna girmek var. Bu işi de birkaç hafta içerisinde, bir çözüme kavuşturacağız. Ülkemizi başta bölgemizin ve sonrasında dünyanın en önemli üretim, tasarım ve ticaret merkezlerinden birisi konumuna getirmek için, her zamankinden daha yakınız” dedi.

Ab Ülkelerinin Destek Sözü

Konuşmasında Avrupa ülkelerinin mülteciler konusundaki destek sözüne de değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “olursa olur. Olmazsa, verdikleri sözleri tutmazlarsa, burada bize de kapıları açmaktan başka bir çözüm kalmıyor. Bunu hep biz düşünecek değiliz. Bırakalım birazda Avrupalılar düşünsün. O kadar söz verdiler. Verdikleri sözlerin, önemli kısmını yerine getirmediler” dedi.

En güncel haberler için, doğru kulvardasınız.. Kulvar.com.tr