Kulvar Haber Medya

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları
63 views
18 Mayıs 2019 - 4:45

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisini birçoğumuz EDHO ismiyle de anıyoruz. Dizinin hepimizi içerisine çeken sert bir yapısı var. Dram, suç ve aksiyon türleriyle beraber politik ve derin devlet temalarının da yer yer işlendiği bir senaryoya sahip. Bu tip dizilerin yoğun bir biçimde karşımıza çıkması izleyici kitlesinin arz talep dengesiyle örtüşüyor. Senaryosunda da Raci Şaşmaz, Berna Aruz ve Bahadır Özdener üçlüsünü görüyoruz. Yönetmenliği Onur Tan tarafından yapılan dizinin ATV ekranlarında 4 sezon 135 bölümdür süren bir yayın süresi var. Ayrıca halen daha gösterimi sürüyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin başrol oyuncuları pek çok diziyle hayatımıza girmiş ve karakterleriyle sükse yapmış isimlerden oluşuyor. Elbette ki Oktay Kaynarca ilk öne çıkan isim oluyor. Hızır Çakırbeyli rolüyle ailenin reisi olarak görüyoruz. Alpaslan Çakırbeyli rolüyle Yunus Emre Yıldırımer, İlyas Çakırbeyli rolüyle Ozan Akbaba, Hayriye Çakırbeyli rolüyle Sabina Toziya, Hızır Ali Çakırbeyli rolüyle ise Yalçın Hafızoğlu’nu izliyoruz. Çakırbeyli ailesi dışında da önemli isimlere kadroda rastlamak mümkün.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları

Ünal Kaplan rolünü Tarık Ünlüoğlu, Fahri rolünü Kenan Çoban, Şahin Ağa rolünü Turgay Tanülkü, Hurşit Dere rolünü Haydar Şişman, Boran rolünü Mustafa Üstündağ, Tufan rolünü ise Hüseyin Avni Danyal üstlenmiş. Masa üyelerinin dizi içerisindeki önemi oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca aksiyonu bol bir dizi olduğu için pek çok önemli oyuncu ve karakter diziden gelip geçiyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Enişte rolünü Hakan Karsak, Hatice rolünü Sevinç Kıranlı, Tipi olarak bilinen Murat İspirli rolünü ise Savaş Özdemir’in canlandırdığını belirtelim. Şimdiye kadar özellikle ölen karakterlerin büyük ilgi çektiğini söylemek gerek.

Örneğin Ercan karakteriyle Anıl Kır, Ateş karakteriyle Erkan Bektaş, Fikret Avcı karakteriyle Atilla Şendil, Meryem Çakırbeyli karakteriyle Deniz Çakır, Ömer Çakırbeyli karakteriyle Can Bartu Aslan, Lütfiye karakteriyle Yasemin Sakallıoğlu ve Reha karakteriyle Okan Turan dizide yer almıyorlar. Ancak izleyiciye büyük bir seyir zevki yaşattıklarını söylemeden geçmeyelim.

Dizi konusu

Bu kadar aksiyonu üst noktalarda olduğu için Eşkıya oyuncuları ekrana müthiş bir performans yansıtıyorlar. EDHO konusu itibariyle biraz olsun paralel bir devlet anlayışına atıfta bulunuyor demiştik. Masa üyeleriyle Hızır Reis’in tanışması abisinin ölmesinin sonucunda gerçekleşir. Böylece küçük yaşlardan itibaren yeraltı dünyasına girmiş olur. Sonrasında ise masa yönetimine kadar uzanacak bir karanlık yol onu bekler. Devletin silah üretimi ve satışını kontrol altında tutmak için öngördüğü tek koz Hızır Reis iken masa üyeleri hiçbir zaman sakin durmaz.  

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright 2017 Kulvar Medya Haber Ajansı