Kulvar Haber

Eymen Bebek Olayında Gelişme: Vicdansız Anne Tutuklandı

Eymen Bebek Olayında Gelişme: Vicdansız Anne Tutuklandı
80 views
03 Eylül 2019 - 1:10

Türkiye’nin vicdanını sızlatan Eymen bebeğin öldürülmesi haberinde, sıcak gelişmeler yaşandı. Daha önceki ifadesinde olay yerinde olmadığı şeklinde ifade veren anne, çocuğun hayatını kaybettiğinde olay yerinde olduğunu itiraf etti.

CESEDİ SAKLADIK

İfadesinde kan donduran detaylara inen kadın, “Öldükten sonra, cesedini iki gün otomobilde saklamak zorunda kaldık. Bu sürede, gömecek yer arayarak sonunda tandırın içerisine gömdük” dedi.
İzmir’in Buca ilçesinde yaşanan kan donduran olay, kısa sürede Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Mine D. İsimli kadın, oğlu Eymen Sadık D.’nin döverek öldürülmesi nedeniyle göz altına alınarak adliyeye sevk edilmişti.

OĞLUM KIPIRDAMADAN YATIYORDU

İfadesinde “Ben Çeşme’den İzmir’e dönüş yolundayken, tuvalet ihtiyacımı görmek üzere arabadan ayrıldım. Aracın uzağında bir yerdeyken, bağrışma seslerini işittim. Otomobile döndüğümde ise, Eymen hareket etmeden yatmaktaydı. Onu o halde görünce, sevgilim Serkan’a, nasıl olduğunu sordum. Serkan’da onun ağladığını ve susturmak için ağzını kapattığını ve sonrasında o hale geldiğini söyledi. Serkan E. Beni tehdit edince, polise gitmekten çok korktum” dedi.
Bu olayın ardından cesedi 2 gün boyunca otomobilde sakladıklarını belirten kadın, daha sonra da buldukları tandıra gömdüklerini itiraf etti.

3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Polisin başarılı çalışması sonrasında aydınlatılan olay sebebiyle, anne Mine D., sevgilisi Serkan E. Ve sevgilisinin kardeşi 29 yaşındaki Erkan E.’de onlara yardım ettiği gerekçesiyle ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildiler. Adliyeye sevk edilen 3 zanlıdan Serkan E. Ve vicdansız anne Mine D. Tutuklanarak cezaevine gönderilirken, onlara yardım ettiği iddia edilen Erkan E. İsimli şahıs ise yurt dışına çıkma yasağı konularak serbest kaldı.