Kulvar Haber

Trend gelinlik modelleri 2019

Trend gelinlik modelleri 2019
232 views
07 Mayıs 2019 - 23:43

Modern zamanların en belirgin minimalist çizgisi bu yıl gelinliklerde de ön planda. Artık prenses görünümlü gelinlikler yerine kadınlar en güzel günlerinde çok daha zarif ve salt bir görünüm ortaya koymak istiyorlar. Gelinlik modelleri de bu yönde farklı bir çizgiyle karşımıza çıkıyor.

Trend gelinlik modelleri 2019 arasında bu yıl sık sık saten düz kumaş özelliğini görüyoruz. Çok daha basit ve sade ama bir o kadar da asil bir görünüm elde etmenizi sağlayan saten gelinlikler ile akıllarda yer edineceksiniz.

Saten gelinlik modellerine bakıldığında genelde İngiliz tarzının öne çıktığını görüyoruz. Özellikle kabarık etekler yerine A formunda etek modelleri çok daha fazla tercih ediliyor. Özellikle basen bölgesinde fazlalığı olan gelinler A formunda etekleri olan saten gelinlikleri tercih ettiklerinde bu fazlalıklar asla göze çarpmayacaktır.

Saten gelinlik modelleri
Saten gelinlik modelleri

Geometrik şekilli gelinlik modelleri 2019

Geometrik şekilli gelinlik modelleri
Geometrik şekilli gelinlik modelleri

Geometrik şekilli gelinlikler bu yıl markalarında koleksiyonlarında sık sık yer verdiği bir model. Modern tarzın öncüsü olan Vakko gelinliklerinde sık sık bu detayları görüyoruz. Geometrik şekillerinde transparan ve tüllerle buluştuğu farklı ve tarz gelinlik modellerini tercih ederek modern bir görünüme imza atabilirsiniz.

Özellikle balık modellere bu tarz kesimler oldukça yakışmakta. Düğününüzde asil ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmak istiyorsanız bu tarz geometrik şekilli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Bu sezon gelinlik markaları özellikle koleksiyonlarında bu modellere ağırlık vermiş durumdalar. Pronovias, gelinlikleri ile dikkatleri üzerine çeken marka, 2019 yazı için geometrik şekilli gelinlikleri ön plana çıkarttı. Daha pek çok gelinlik markası da tarzlarını değiştirip geometrik desenli gelinlikler ile vitrinlerde yerlerini aldılar.

Uzay çağı gelinleri

Bu sene oldukça farklı gelinlik modellerini koleksiyonlarda görüyoruz. Uzay çağı konseptli metalik desenlerin yer aldığı ilginç gelinlik modellerini bir çok marka koleksiyonunda sahneliyor. Fakat bu tarz metalik gelinlik modelleri şimdilik çok da tutulmuşa benzemiyor. Bu yeni tarz yerine genç kızlar klasik tül ve dantel detaylı beyaz gelinlikleri daha çok tercih ediyorlar. Gelinlik fiyatları da bu şekilde özel tasarımlarda çok daha farklı oluyor.

V yaka gelinlik modelleri 2019

V yaka gelinlik modelleri
V yaka gelinlik modelleri

Sezonun en çok tercih edilen gelinlik modelleri V yakalı modeller. Özellikle balık gelinlik modellerde V yakalı dekolteleri sık sık görüyoruz. Oldukça şık bir görünüm oluşturan bu gelinlikleri düğününüzün konseptine göre tercih edebilirsiniz.

V yaka gelinlik modelleri transparan tüller ile de oldukça cesur görünümler ortaya koyuyor. Bu tarz bir gelinli modelini A form etekli modellerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Sadece yaka da değil aynı zamanda sırt bölgesinde de V dekolte oldukça hoş bir görünüm oluşturuyor. Sırt dekoltesi tercih eden gelinler bu tarz gelinlik modellerini kullanabilirler.

Kır düğünü için çiçekli modeller

Kır düğünü için çiçekli modeller
Kır düğünü için çiçekli modeller

Bahar aylarında evlenecek olan gelinler, kır düğünü konsepti için çiçeklerle bezenmiş gelinlikleri tercih edebilirler. Özellikle transparan tül üzerine çiçek detaylarının işlendiği kabarık gelinlik modelleri ile tam bir bahar gelini olacaksınız. Bu tarz gelinlik modellerini tercih ederek konsepte uyum sağlayabilirsiniz.

Kabarık etekli bir gelinlik yerine daha sade bir model tercih ediyorsanız, üst kısmı çiçeklerle süslenmiş bazı gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca bahara uygun gerçek çiçekler kullanarak da gelin çiçeğiniz de doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Saçlarınıza da gene çiçek aksesuarları kullanabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarlar ile de gelinliğiniz bir bütün oluşturacaktır. Bu şekilde tam bir bahar gelini olabilirsiniz. Çiçek işlemeli dantel detaylı klasik modeller yerine artık bu tarz transparan tül üzerine çiçek detaylı gelinlikler çok daha fazla tercih edilmektedir.