Kulvar Haber

Günlük güzellik uygulamalarında dikkat etmeniz gerekenler

Günlük güzellik uygulamalarında dikkat etmeniz gerekenler
16 views
22 Nisan 2019 - 19:10

Her sabah kalktığınızda aynada güzel bir kadın, bakımlı bir cilt görmek için günlük güzellik uygulamalarınızı ihmal etmiyorsunuz. Evden çıkmadan önce makyaj eşyalarınızı, saç maşanızı, taraklarınızı ve daha bir çok eşyanızı her sabah kullanıyorsunuz. Fakat bu günlük güzellik uygulamalarınızda dikkat etmeniz gereken bir çok püf nokta var. İşte günlük güzellik uygulamalarında dikkat etmeniz gereken o püf noktalar…

Makyaj yapmayı abartmayın

Gün içerisinde kendimizi iyi hissetmek adına yaptığımız makyaj abartıldığında bizi olduğumuzdan 5 yaş daha büyük gösteriyor. Bu da haliyle makyajın bize artı bir güzellik katması gerekirken bizi eksiye düşürmesine neden oluyor. Tüm makyaj malzemelerini her gün kullanmak yerine bir gün sadece rimel ve far kullanmayı tercih edin. Diğer bir gün göz kalemi ve rimel sürmeyi tercih edin.

Makyaj yapmayı abartmayın

Makyaj yapmayı abartmayın

Tüm makyaj malzemelerini bir arada kullanmak sizin eksiye düşürebilir. Özellikle göz kalemi, far ve rimeli bir arada kullandıktan sonra dudaklarınızı koyu bir renkle taçlandırmanız abartılı durabilir. Bu nedenle makyaj malzemelerinizi dengeli kullanmayı tercih etmelisiniz. Farı, rimeli, allığı vs. abartıyorsanız rujunuzun renginden biraz kısıp nude tonlarını tercih edebilirsiniz.

GÜNLÜK GÜZELLİK UYGULAMALARINDA SAÇLAR

Saç toplamak kolay peki dalgalandırsanız nasıl olur?

Her gün sokağa çıkarken saç toplamak kolay geliyor peki saçlarınızı dalgalandırsanız nasıl olur? Günlük güzellik uygulamanızda dikkat etmeniz gereken diğer bir püf nokta saçlarınızı toplamak yerine saçlarınızı salıp dalgalandırmanız. Dalgalı saçlarla daha doğal bir görüntüye sahip olacağınızdan emin olun ve sokağa çıkın. Şimdi yüz şeklinizin dalgalı saça uygun olup olmadığı konusunda tereddütleriniz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz fakat unutmayın dalgalı saçlar her yüze bir zerafet ve naiflik katar. İster yüz şekliniz köşeli, oval, kare olsun dalgalı saçlar her zaman güzellik katacaktır.

Allık kullanımına dikkat edin 

Günlük güzellik uygulamalarınızdan asla vazgeçemiyorsanız allık kullanımına da dikkat edin. Aynada saatlerce yaptığınız makyajın sizi artıya geçirmesini istiyorsanız allığı az miktarda kullanmalısınız. Fazla miktarda allık kullanımı sizi pembe yanaklı tatlı bir oyuncak bebeğe çevirebilir fakat bu günlük yaşantınızda sizi eksiye düşürecektir.

Saç maşanızı silin, taraklarınızı yıkayın

Her gün taraklarınızı, saç fırçanızı kullanıyor musunuz? Saç maşanızı kullandıktan sonra silmiyor musunuz? İşte günlük güzellik uygulamalarında dikkat etmeniz gereken diğer püf noktada bu. Kullandıktan sonra saç maşanızı silin, taraklarınızı yıkayın. Cildinizle temas eden tüm bu eşyalar temizlenmediği sürece her gün bakteri üretiyor. Dezenfekte ettiğiniz zaman saçlarınızın yağlanmasını, kepeklenmesini engelleyebilir yaşanabilecek enfeksiyon hastalıklarının önlemini almış olursunuz.

GÜNLÜK GÜZELLİK UYGULAMANIZDA TIRNAKLARINIZ NEFES ALSIN

Çok sık oje kullanımı

Haftada 2 veya 3 kez sürüp sildiğiniz ojeler tırnaklarınıza zarar verebilir. Tırnaklarınızı günlük güzellik uygulamalarınızdan koruyun ve onlara iyi bakın! Tırnaklarınızın da temiz bir hava almaya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ojenizi sürün fakat hafta sonları imkanınız varsa ojenizi sildikten sonra en az bir gün tırnaklarınızı havalandırın ve özel ek bakım kremleriniz ile tırnaklarınızı besleyin.

Her gün kaş almak

Aynaya baktığınızda yay gibi kaşlar görmek hepimizin arzusu lakin günlük güzellik uygulamalarımızda dikkat etmeliyiz çok sık kaş alımı kıl köklerine zarar verebilir. Kaşlarınıza belli bir uzama payı verin ve kaş kalemlerinizle bu uzama payını destekleyin. Aksi takdirde her gün uzamadan çekmeye çalıştığınız kaşların kıl kökleri zarar görür ve kalıcı olarak yok olabilir.

Makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihine dikkat!

Makyaj malzemelerinizi temiz kullanıyorsunuz peki makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihine dikkat ediyor musunuz? İşte en can alıcı püf noktamız makyaj malzemelerimizin son kullanma tarihi… Satın alırken ve aldıktan sonra makyaj malzemelerimizin son kullanma tarihine dikkat etmeliyiz. Tarihi geçen makyaj malzemeleriniz varsa hemen kıyıp atın yoksa ciddi enfeksiyon hastalıklarına davetiye çıkarırsınız.