Kulvar Haber

Hac Ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Hac Ve Umre Kredisi Veren Bankalar
45 views
10 Ağustos 2019 - 22:59

Kutsal toraklara giderek hac ve umre vazifesini yerine getirmek isteyenler, bankalardan kredi çekebilir. Faiz uygulanmadan 60 ay vade imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kredi çekerek hac veya umreye gitmek caiz mi? Bu konu hakkında bilgiye sahip değiliz. Hac ve umre kredisi veren bankaları inceleyerek karar verebilirsiniz.

Albaraka Türk

Albaraka Türk, 60 ay vade ve faizsiz hac ve umre kredisi veriyor. Banka hac ve umre vazifesinde harcayacağınız giderlerin %50’sine kadar kredi veriyor. Hac vazifesini yapmış, bu sefer umreye gidiyorsanız umre vazifesinin giderlerinin tamamını karşılamaktadır.

Albaraka Türk hac ve umre kredisi hakkında bilgi almak için, 444 5 666 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk bankası helal kredi vermektedir. Faizsiz ve 60 ay vade fırsatı bulunuyor. Banka şubelerinden yapacağınız kredi başvurusu esnasında, banka sizden hac veya umre hakkında belge isteyecektir. İstenilen belgeleri tamamladıktan sonra banka şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk hac ve umre kredisi hakkında bilgi almak için, 444 0 123 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Emlak Bankası

Emlak Bankası daha önce kapanmış, sonra tekrar açılmıştır. Hac ve umre ziyaretleri esnasında oluşacak giderleri karşılamak isteyenler, ufak kar payı ve 36 ay vade imkanlarından faydalanarak kredi alabilir.

Krediyi almak isteyenler; hac ve umre organizasyonu yapan şirketin yetkili olması ve adınızın Diyanet İşleri Başkanlığındaki listede isminizin yer alması gerekiyor.

Emlak Bankası hac ve umre kredisi hakkında bilgi almak için, 0850 222 26 26 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası

Ufak kar payı ve 60 ay vade oranlarından faydalanarak hac ve umre kredisi alabilirsiniz. Hac ve umre vazifesini ilişkilendiren ücret belgesini bankaya sunmanız gerekiyor. Borcunuzu esnek ödeme planıyla geri ödeyebilirsiniz. Başvurularınızı internet üzerinden veya banka şubelerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası hac ve umre kredisi hakkında bilgi almak için, 0850 220 50 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Banka helal kredi hizmeti sunmaktadır. Hac ve umre vazifesi için faiz ödemeden kredi alabilirsiniz. Krediye ilişkin ufak kar payı alınmaktadır. Krediyi kullanmak için bankanın anlaştığı firmalarla yolculuk yapma şartı bulunuyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası hac ve umre kredisi hakkında bilgi almak için, 0850 222 22 44 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Hac Ve Umre Kredisi Başvurusunda İstenilen Belgeler

Müftülükten alınmış hac ve umre kayıt belgesinin aslı

Gelir ve gider durumunu anlatan belgenin aslı

TC kimlik numarası yazan kimlik belgesi

Hac ve umre firmalarından ödenen ücreti gösteren fatura

Banka gerek duyduğunda isteyeceği diğer belgeler bulunabilir.