Kulvar Haber

Hakkari de Çatışma 4 Şehit 6 Yaralı

Hakkari de Çatışma 4 Şehit 6 Yaralı
15 views
20 Nisan 2019 - 17:20

Irak sınırına sıfır noktada yer alan Yüksekova ile Çukurca ilçelerinin arasında bulunan Seriveri isimli bölgede, operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerine yönelik saldırı gerçekleşti.

Hakkari de Çatışma 4 Şehit 6 Yaralı
Hakkari de Çatışma 4 Şehit 6 Yaralı

Hakkari Çatışması Detayları

Dün akşam saatlerinde Hakkari kırsalında gerçekleştiği bilgisi verilen haber kaynaklarına göre, sınırdan sızma girişiminde bulunan PKK’lı bir grup terörist tarafından, açılan ateş sonrasında 2 askerimiz şehit oldu.

Saldırıya karşılık anında karşılık veren güvenlik güçlerimiz ile PKK’lı teröristler arasında sıcak çatışma yaşandı. Bölgeye kısa süre içinde takviye kuvvetler de sevk edildi ve teröristlerin bulunduğu tespit edilen koordinatlara yönelik hızlı bir hava harekatı yapıldı.

8 askerimizin de yaralandığı çatışma sonrasında, helikopter yardımıyla askerlerimiz en yakın hastanelere sevk edildi. Doktorların hastanede yaptıkları tüm müdahaleye rağmen, yaralı askerlerimizden ikisi daha şehit düştü.

Hain saldırıyı düzenleyen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla bölgede hava destekli ve geniş çaplı operasyon hareketliliğinin devam ettiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Hakkari de Gerçekleşen Hain Saldırı Hakkında Resmi Açıklama!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sabah saatlerinde yapılan resmi açıklamaya göre, Hakkari saldırısı sonrasında şehit sayısının da 4’e yükseldiği belirtildi. Açıklamaya göre şöyle denildi;

“Türkiye ile Irak sınır bölgesinde devam eden operasyon çalışmaları sırasında, 19 Nisan 2019 tarihinde terör örgütü mensupları ile silahlı kuvvetler mensuplarımız arasında çatışma çıkmıştır. Çatışma sonrasında iki kahraman silah arkadaşımız olay yerinde olmak üzere 4 kahraman askerimiz şehit olurken, 6 kahraman silahlı kuvvetler mensubu ise yaralanmıştır. Bölgede hava destekli operasyonlar ile teröristler kıskaca alınarak bombardımana tutulmuştur. Bölgede operasyonlar genişletilerek devam etmektedir.”

Derin bir acı ve üzüntüye boğulduğumuz bu olayların ardından şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, kederli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı ve sabır dileriz. Yaralı askerlerimize de acil şifalar niyaz ederiz.”

Hakkari Şehidi 4 Kahramanın Kimlik Bilgeleri Basınla Paylaşıldı!

Alçak saldırı sonrasında şehadet mertebesine ulaşan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu kahraman Mehmetçiğin isimleri de belli oldu. Şehitlerimiz;

  • P. Söz. Er Erhan Çiyapul
  • P. Söz. Er Yener Kırıkcı
  • P. Söz. Er. Murat Şahin
  • P. Söz. Er. Şevket Çetin olduğu açıklandı.