Kulvar Haber

Hasbihal – Yerli komedi Filmi Konusu Oyuncuları

Hasbihal – Yerli komedi Filmi Konusu Oyuncuları
327 views
25 Nisan 2019 - 13:35

Hasbihal Vizyon Tarihi

Yerli komedi filmleri arasına doğrudan giriş yapan Hasbihal filminin vizyon tarihi açıklandı. 2019 yılı içerisinde çıkan ve farklı temasıyla komedi severleri sinema salonlarına davet eden filmin göterim tarihi 26 Nisan 2019 oldu. Filmde güldürü performanslarıyla göz dolduran oyuncuların olması ise beklentiyi daha da yükseltti. Her ne kadar klasik anlamda tek bir adamın başından geçen olayları kapsasa da izlemeye değer yeni komedi filmlerinden olduğunu düşünüyoruz.

Hasbihal Filminin Konusu

Hasbihal filminin tüm hikâyesinin ortak noktası Hasbi isimli 30’lu yaşlarındaki bir genç. Hasbi için hayatın çok büyük sürprizleri yoktur. 30 yaşına gelmiş bir erkek olarak halen daha ailesiyle yaşaması bile başlı başına bir hezimet gibi görünür. O ise saf ve temiz benliğini okuyarak terbiye etme taraftarıdır. Sırf bu merak duygusuyla Yunanca ve Osmanlıca gibi dillere bile hakim olabilmiştir. Ciddi anlamda çok kitap okumasına karşılık sosyal anlamda kendisini tam manasıyla geliştirememiştir.

Öyle ki komşu kızı Müjgan’a olan aşkını dahi itiraf etmekten çekinir. Fakat bunu yapabilen ve Müjgan’ın kalbini kazanan birisi vardır. Hasbi bu noktada çekingen kalırken, zengin ve zenginliğin verdiği şehvet ile şımarıklığın doruklarına çıkan Tanberk kızın gönlünü kapmayı başarmıştır. Teorik olarak Hasbi’nin bir şekilde Tanberk’in elinden sevdiği kızı alması gerekiyor. Bunu yapabilmek içinse güzel bir planı var. En azından kendi kafasında düşündüklerine göre planının muazzam olduğu aşikâr.

En temel yoldan ilerleyerek Tanberk’in fotoğraflarına fotomontaj ile uygunsuz içerikler eklemeyi düşünür. Böylece onu hem sosyal anlamda hem de ailevi noktada yaralayarak küçük düşürmeyi başaracaktır. Böylece Müjgan ait olduğu kişiye yani Hasbi’ye kalacaktır. Tabi ki Tanberk eli kolu uzun bir ailenin çocuğu olduğu için fotoğraflara montaj yapanın Hasbi olduğu ortaya çıkar. Sonucunda ise başına gelmeyen kalmaz. Ne yapacağını bilemeyen Hasbi için yol gözükmüştür. Kaçmaya başlasa da kaçabildiği en uzak noktaya bile yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Hasbihal Filminin Oyuncuları

Hasbihal filminin oyuncularının komedi anlamında beklentiyi yükselttiğini söylemiştik. Çünkü aralarında Selahattin Taşdöğen, Belma Memati, Arzu Yanardağ, Mehtap Bayri ve Koray Ergun gibi uzun yılların tecrübeleri yer alıyor. Elife Özker ile Kemal Yılmaz tarafından yönetmenliği üstlenilen filminn senaryosunda ise Ayhan Rüzgar ismine rastlıyoruz.