Kulvar Haber

Hastanelik olanların yüzde 84’ü evden çıkmayanlardan

Hastanelik olanların yüzde 84’ü evden çıkmayanlardan
5 views
06 Mayıs 2020 - 23:19

ABD’de salgının merkezi konumunda olan New York’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan ve hastaneye kaldırılanların yüzde 84’ünün, dışarı çıkmayanlardan oluştuğu ortaya çıktı.

Evde kalan insanların çoğunun koronavirüs kapmasının ”şoke edici” olduğunu belirten New York Valisi Andrew Cuomo, ”Biz bu hastaların toplu taşıma kullanıyor olabileceğini düşünmüştük ama aslında gerçekten evlerinde kalan kişiler olduğunu gördük.” dedi. 

Hastaneye yatanları çoğu siyahi ve latin amerika kökenli
Hastaneye yatış yapanlarının çoğunun 50 yaş üstü kişiler olduğunu belirten Cuomo, yine virüsten etkilenenlerin çoğunun siyahi Amerikalı ve Latin Amerika kökenli olduğuna dikkati çekti.  

Cuomo, eyalette son 24 saatte 232 kişinin koronavirüs yüzünden hayatını kaybettiğini söyledi. ABD’de salgının merkezi konumunda olan New York’ta, 19 binden fazla kişi Kovid-19 yüzünden hayatını kaybederken, vaka sayısı 321 bini geçti.

ABD’de 1 milyon 244 binden fazla vaka 72 binden fazla can kaybı var
Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği “Worldometer” internet sitesine göre, ABD genelinde 1 milyon 244 binden fazla kişi virüsten etkilenirken, 72 bin 867 kişi öldü.