Kulvar Haber

Hayallerinizin Ötesinde Tasarım: Xiaomi Mi Mix Alpha Özellikleri ve Fiyatı

Hayallerinizin Ötesinde Tasarım: Xiaomi Mi Mix Alpha Özellikleri ve Fiyatı
27 views
24 Eylül 2019 - 19:48

Dünyanın teknoloji devleri arasında yer alan Xiaomi firması tarafından üretilen Mi Mix Alpha, diğer adıyla her yanı ekran telefon tanıtıldı. Bir akıllı telefon için en azından şimdilik hayallerin ötesinde diyebileceğimiz Xiaomi Mi Mix Alpha özellikleri hakkında bilgilere yer verdiğimiz teknoloji haberleri yazımızda, ayrıca Xiaomi Mi Mix Alpha fiyatı gibi konulara da değindik.

Çin’de Tanıtıldı

Xiaomi Çin’de düzenlenen bir tanıtım etkinliğinde, teknoloji gündeminde olan telefonunu tanıttı. Tasarım harikası olan Xiaomi Mi Mix Alpha özellikleri ile de dikkat çekiyor. Her tarafı ekran olan bu tasarım harikası cihazın, dış yüzeyinde açma-kapama tuşu dahil fiziki bir tuş bulunmuyor. Cihazın özellikleri ve fiyatı hakkındaki detaylar, aşağıda geniş kapsamlı değerlendirilmiştir.

Xiaomi Mi Mix Alpha Özellikleri

Cihazın her şeyden önce, özelliklerini değerlendirirken tasarımına ayrı vurgu yapmak gerekiyor. Zira tamamına yakınının ekrandan oluşması, akıllı telefonu öne çıkaran en büyük özellikler arasında yer alıyor. Cihazın arka kısmı da dahil, hemen hemen her yeri ekrandan oluşmakta. Evet yanlış okumadınız. Mi Mix Alpha’nın arka ve yan çerçeve kısımları dahil, tamamen ekrandan oluşmaktadır. Telefonun ekran kasa oranı, yüzde 180 olarak öne çıkıyor. Bu anlamda tüm akıllı telefon modelleri ile farkını ortaya koyan cihaz, oldukça başarılı bir tasarıma sahiptir.

Telefon, Qualcomm’a ait en güçlü işlemci sistemi olan Snapdragon 855+ ile geliyor. 512 GB depolama alanına sahip telefon, 12 GB RAM ile de, depolama alanıyla da oldukça başarılı özellikler sunuyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha Kamera Özellikleri

Cihazın kamerası da, yine en başarılı özellikler arasında yer alıyor. arka kısımda 3 kamerası bulunan telefonun ön tarafında, hiçbir kamera bulunmuyor. Telefonun arka ana kamerası, 108 MP çözünürlüğe sahip olup bu anlamda adeta harika bir özellik sunuyor. Ekranın arka kısmında kamera için konumlandırılmış küçük şeridin üzerinde yer alan sensörler sayesinde, çok düşük ışıklı ortamlarda bile oldukça kaliteli fotoğraflar çekilmesine izin veriyor. f/1.69 diyafram açıklığı bulunan telefonun ana kamerası, beklentilerin üzerinde bir performans sağlıyor.

Diğer kameralara özelliklerine baktığımızda ise, telefoto ve geniş açı kamera telefonun diğer iki kamera olarak karşılıyor. f/2.2 diyafram açıklığı bulunan 20 MP geniş açı kamera özellikleri arasında yer alıyor.

Telefoto kamera özelliklerine baktığımızda ise, f/2.0 diyafram açıklığına ve 12 MP çözünürlüğe sahip olduğunu görüyoruz. Telefon, 5G bağlantı teknolojisini destekleyen özelliklerini de bizlere sunuyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha Fiyatı Ne Kadar?

Cihazın satış fiyatı, Çin için 19 bin 999 Yuan olarak açıklanmış durumda. Yani Türk Lirası karşılığı yaklaşık, 16 bin TL’ye denk geliyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha Teknik Özellikleri Nelerdir?

  • Adreno 640 grafik birimi
  • Snapdragon 855+ işlemci
  • 512 GB – 12 GB RAM Depolama alanı
  • 20 MP geniş açılı kamera
  • 108 MP ana kamera
  • 12 MP telefoto kamera
  • 4050 mAh Batarya ve 40 Watt hızlı şarj
  • 92 inç, 2088 x 2250 px 388 ppi AMOLED ekran

Gibi muhteşem özelliklere sahip olan cihazın, Türkiye’de satılıp satılmayacağı hakkında henüz kesin bilgi bulunmuyor.