Kulvar Haber

Hint Kınası Kullanımı! Muhteşem Saçlar İçin Bu Adımları Uygulayın

Hint Kınası Kullanımı! Muhteşem Saçlar İçin Bu Adımları Uygulayın
132 views
24 Nisan 2019 - 4:56

Hint Kınası Kullanımı! Muhteşem Saçlar İçin Bu Adımları Uygulayın! Genellikle iyi saçların ve sağlıklı cildin miras kaldığı söylenir. Fakat iyi genlerinizden size ne kadarının kaldığı da çok önemlidir.

Hint Kınası Nasıl Kullanılır?
Hint Kınası Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı bir yaşam sürmenin büyük bir kısmı, yediğimiz yiyeceklere, yaşam tarzı alışkanlıklarımıza ve vücudumuza nasıl davrandığımıza bağlıdır. Bu önemli denge bozulduğunda, vücut işlevlerimizi etkiler.

Hint Kınası da aslında genlerinde sağlık olsun ya da olmasın, kullanıldığında saçı gerçek formunda tutar ve besler. Bugün, besleyici bir diyete sahip olmak güzellik rejiminiz için yeterli olmayabilir ve dışarıdan gelecek olan hasarlarla mücadele etmek için bazı doğal tedavilere başvurmanız gerekebilir.

Kozmetik ürünler genellikle, cildimize ve saçlarımıza daha fazla zarar veren zehirli maddeler ve istenmeyen kimyasallarla dolu olabilir.

Bu nedenle, bizler belki de geleneksel bilimine geri dönmeliyiz. Saçların güzelliğinin sırrını çözmek için ekstra bir şey arıyorsanız, bu yazıda bazı ipuçlarını sizler için derledik.

Sağlıklı saçlar için uzun zamandır kullanılan geleneksel bir Hint kınası ve hazırlanışını size anlatacağız. Sadece güvenli ve kullanımı zahmetsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda hasarlı ve mat saçlara çok ihtiyaç duyulan beslenmeyi de sağlar.

Hint Kınası ve aslında normal kına da saçlar için mükemmeldir. Birçok doğal içerik ile birlikte kullanılabilir. Reetha, Shikakai , aloe vera , neem ve amla ,” Hindistanın önde gelen cilt ve saç uzmanı Dr Deepali Bharadwaj.

Kına saç tellerine çift kat kaplama yaptığından saç bakımı için mükemmel bir doğal üründür. Kına düzenli uygulaması saçlarınıza parlaklık, zengin bir bordo rengi verir ve bunları harici hasarlara karşı korur. Kepek ve kaşıntılı bir kafa derisi tedavisinde de yararlı olduğu görülmüştür.

Hint Kınası Nasıl Uygulanır?

Akılda tutulması gereken bazı önemli noktalar vardır. Her zaman maskenin uzun süre beklemesine izin vermediğinizden emin olun. Daha sonra sertleşecek ve zorlaşacaktır. Ellerinizi lekelememek için daima eldiven kullanın.

Her zaman taze kına tozu kullandığınızdan emin olun, eski toz istenilen sonucu vermeyecektir. Taze Hint kınası yapraklarını öğütmek ve onu piyasadan almak yerine kullanmak tercih edilir.

Kına uygularken, saçınızın tüm alanına uygulamayı asla unutmayın – kökten uca. Petrol jölesini, alnınızdan veya başka herhangi bir alandan ekstra macun silmek için el altında bulundurun.

Hint Kınası Saç Maskesi

1. Yukarıda belirtildiği gibi, kına her zaman shikakai, reetha, amla, neem , aloe vera ve diğer birçok doğal maddelerle karıştırılarak kullanılabilir.

2. Üç porsiyon Hint kınası (Normal kına da olur bu karışım aynı etkiyi gösterecektir) tozu kullanabilirsiniz ve bunu bir kısım amla tozu, shikakai tozu, neem tozu ve reetha tozu ile birleştirebilirsiniz. Bir çay kaşığı hardal tohumu tozu bile ekleyebilirsiniz.

3. bir çay kaşığı eklenerek bir hamur yapın Hint yağı veya zeytinyağı ekleyin. Yağ, kafa derisi ve saçları besleyecektir. Karışıma su ekleyerek istenilen kıvamı elde edin.

4. “Kına, lor gibi bileşenler ekleyerek nötralize edilebilen asidik özelliklere sahiptir. Ayrıca ebegümeci gibi toz çiçek eklemeye de bilirsiniz. Bileşim oranı aynı kalıyor – 3: 1 oran,”

Maskeyi bir buçuk saat bekletin. Vaktiniz varsa, başınızın etrafına sıcak bir havlu sarın (her zaman bir duş başlığı kullanın, havlularınızın bozulmasını istemezsiniz). Bir kez yıkayın ve hafif, bitkisel bir şampuan kullanın.

Tüm söylenen ve yapılanlardan önce saç tipinizi belirlemek için dermatoloğunuza danışın ve buna göre ihtiyaçlarınıza uygun bitkisel maskeler ve paketler oluşturun. Algılanmamış alerjilerin bilinmesi için her zaman bir test önerilir.