Kulvar Haber

İkiz Jimnastikçiler Deren ve Derin’in Başarısı

İkiz Jimnastikçiler Deren ve Derin’in Başarısı
25 views
12 Mart 2019 - 18:42

Tolga YILDIRIM/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA’da yaşayan ikizler 8 yaşındaki Deren ve Derin Tekinarslan, jimnastikte Antalyaspor formasıyla katıldıkları yarışmalarda başarılarıyla dikkatleri üzerlerinde topluyor.

İkiz jimnastikçiler Deren ve Derin Tekinarslan, ailelerinin önerileri ile 3 yıl önce jimnastiğe başladılar.

Antalyaspor’un jimnastik minikler takımında yer alan ikiz kardeşler, kısa sürede il bazında katıldıkları yarışmalarda başarılar elde ettiler

Takım halinde yarıştıkları müsabakalarda il birinciliği de kazanan Deren ve Derin kardeşler başarıları ile adlarından söz ettirmeye başladılar.

 İkiz jimnastikçiler, ilerleyen yıllarda Türkiye şampiyonluğu kazanıp, milli takım formasıyla önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

Başarılarını öncelikle ailelerine ve sonrasında emeklerini hiç esirgemeyen antrenörlerine borçlu olduklarını da ifade ediyorlar.

İkiz jimnastikçiler karşılaştıkları yoğun ilgiden oldukça memnunlar. Her fırsatta tebrikler alan ve çevrelerinde odak noktası olan ikizler, küçük yaşlarına rağmen bunun olgunluğunu taşıyabiliyorlar.

Antalyaspor Kulübü Derneği bünyesindeki ritmik jimnastik takımının baş antrenörü Merve Kahraman Sukic, Deren ve Derin’in şampiyonalara hazırlandıklarını söyledi.

İkiz Olmaları Jimnastikte Avantaj

Takım halinde yer aldıkları yarışmalarda fark ediliyor ve çok ilgi görüyorlar. Bu ilgi hem takım, hem de bireysel performanslarıyla avantajlı hale dönüşebilir. İki kardeşin ilerleyen yıllarda başarılı jimnastikçiler olacağına inanıyorum” ifadelerinde bulundu.