Kulvar Haber

İkizler burcu ve özellikleri

İkizler burcu ve özellikleri
87 views
15 Mayıs 2019 - 14:34

21 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında doğanlar İkizler burcudur.
Peki, İkizler burçları nasıl insanlardır? İkizler burçlarının karakter özellikleri nelerdir?

İkizler burcunun genel özellikleri ve aşk hayatı

Onlar çok konuşan ve faydalı şeyler öğrenebileceğiniz, çok yönlü insanlardır. Ancak dinlemeyi pek bilmezler. İnsanlar onun etinden, sütünden faydalanır ancak o kimseden bir şey istemez. Çünkü kendi başına araştırma yapma, öğrenm ve okumalarıyla bilgiye ya da dedikoduya ilk o ulaşmak ister. Öğrendiklerini herkese anlatır. Bu yüzden arkadaşlarından kazık yiyebilir, onu kullanabilirler. Çok zeki insanlardır bunlara dikkat etmelidirler. Diğer yandan her şeyi herkese anlattıkları için bazen güvenilir bulunmazlar, her insan ona sır vermez. Çünkü sır saklayamazlar ya da tutamazlar. Kimden ne duyduğunu unutup, çok yanlış birine anlatabilirler. Meraklıdırlar.
Enerjik ve özgür ruhlu insanlardır, ele avuca sığmazlar. Aşkta partnere oldukça çekici ve sevimli gelirler. Eşlerini özgür bırakırlar, kıskanç değillerdir ya da kıskançlıklarını gizlemeyi iyi bilirler. Çünkü duygulara değer vermezler. Bu sebeple partnerleri tarafından vurdumduymaz ve yüzeysel olmakla suçlanırlar.


En iyi anlaştığı burçlar: Terazi, Kova, Yay
En çok anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Yengeç, Boğa

İkizler burcu olumlu özellikleri nelerdir?

Muazzam bir iletişim yeteneği vardır. İletişim kabiliyeti yüksek ve anlaşması keyiflidir. Uyumludurlar, sorun çıkarmazlar. Sorunlarla esnek ve pratik yapıları ya da çözümleriyle kolaylıkla başa çıkarlar. Entelektüel, konuşma ve yazma hatta araştırma konusunda yetenekli insanlardır. Yazarak, jest ve mimikleriyle ya da dilleri ile sürekli iletişim halindedirler, insanlara bir şeyler anlatmak ve birilerinden bir şeyler öğrenmek onlar için önemlidir. Sempatik ve çekicidirler. Zeki insanlardır. Çabuk kavrarlar, mantıklarını dinlerler. Canlıdırlar, özgür hissederler, yenilikçidirler. Multitasking insanlardır, yani birçok işi aynı anda yapabilir, hayatın her alanında yer alabilirler.

İkizler burcunun olumsuz özellikleri nelerdir?

Zaman zaman değişkenlik gösterirler hatta tutarsız olabilirler. Bu nedenle yanlış kararlar alabilir, sonucundan mutsuz olabilirler. Ancak acılarını uzun süre yaşayamayacak kadar duygusuz ve umursamazdırlar. Duyguları geri planda tutarlar, iki yüzlü olabilirler. Çünkü kararsızlıkları hayatlarına yansır. Yüzeysel insanlardır. Dedikodu yapabilirler ve çok konuşurlar. Huzursuz tiplerdir çünkü her şeye yetişmek, koşmak gibi bir huyları vardır. Havaidirler, stabil duramazlar. Akılları sürekli çalışır ve yorgun düşerler.

İkizler burcu astrolojik göstergeleri…

İkizler takımyıldızı nedir? İkizler burcu yıldızları ve astrolojik göstergeleri… Zodyakta ve gökyüzünde İkizler burcu temsili…
İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius’daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora’dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur.

Sizler için hazırladığımız aşağıdaki videodan İkizler Burcunun Genel Özellikleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. İyi seyirler

İkizler burcunun yönetici gezegeni, Merkür’dür. Merkür zeka ve iletişimi temsil eden gezegendir.
İkizler burcunun elementi havadır. Hava elementi özgürlüğü ve havailiği temsil eder.
İkizler burcunun niteliği Değişken niteliktedir. Değişken nitelik kararsızlık ve esneklik verir.
İkizler burcunun uğurlu sayısı 5 ve 9’dur. Bu rakamlarda ve bu rakamlara denk gelen günlerde hayatlarına bilinmedik haberler getirir.
İkizler burcunun uğurlu günü Çarşamba günüdür. Bu günlerde önemli adımlar atabilir ve huzurlu olur.
İkizler burcunun uğur getiren ve onu simgeleyen rengi Sarı ve portakal rengidir.
İkizler burcu tarot kartı simgesi Aşıklar kartıdır. İki aşığı gördüğümüz kartta, temsilen ikizlerin kararsız ve çift yönlü halidir.
İkizler burcunu simgeleyen hayvan Parlak renkli kuşlar ve kelebeklerdir. Kanatlı hayvanlar özgürlüğü, hür bir ruhu ve dengesizliği temsil eder.
İkizler burcuna ait bitkiler Fındık, ceviz, lavanta ve inci çiçeğidir. Bunları yiyip içtiğinde ya da yaşadığı yerde bulundurduğunda şifalanır, temiz ve iyi hisseder.
İkizler burcunun kıymetli taşı Turmalin’dir.
İkizler burcunun kıymetli madeni Cıva’dır.
Bedende temsil ettiği bölge Omuz, kollar ve eller. İkili bölgeleri temsil eder. Jest ve mimikleriyle kendini ifade edebilen bir burçtur