Kulvar Haber

İmamoğlu’ndan Pendik’e Kreş, Tuzla’ya ise Koku Müjdesi

İmamoğlu’ndan Pendik’e Kreş, Tuzla’ya ise Koku Müjdesi
13 views
29 Nisan 2020 - 0:09

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal, Pendik ve Tuzla bölgelerinde yaptığı incelemelerin ardından vatandaşa müjde verdi. Özellikle Tuzla bölgesinde bulunan ve bölge halkının oldukça rahatsız olduğu pis koku sorununu çözeceklerini belirten Ekrem İmamoğlu, Pendik’te ise bir süredir inşaatı devam eden Dolayoba Kreşinin açılacağı müjdesini verdi.

İstanbul’un farklı bölgelerini gezerek şehrin sorunlarını yerinde inceleyen Ekrem İmamoğlu, salgın sürecinde bir yandan yapımı devam eden belediye yatırımlarını da inceleme fırsatı buldu. Tuzla Atık Su Artırma Tesislerine giden İBB Başkanı İmamoğlu, atık su arıtma tesisinin devam eden etabı hakkında bilgi aldı.

“Koku şikayetlerini çözeceğiz”

Ekrem İmamoğlu burada yaptığı açıklamada, Tuzla bölgesinde yaşayan bazı vatandaşlardan pis kokuyla ilgili şikayet aldıklarını, 3 havzayla ilgili koku sorununun kısa sürede çözüleceğini belirtti. Koku sorununu çözerken denizin kirletilmemesi ve çevrenin temizlenmesi konusunda da hassasiyetleri olduğunu dile getiren İmamoğlu, çalışmaların sürdüğünü ve yakında sorunun çözüleceğini müjdeledi.

Pendik’te temelini attığı kreşi gezdi

İmamoğlu öte yandan 2019 tarihinde Pendik’te temelini atmış olduğu kreşe uğrayarak, bazı incelemelerde bulundu. Bilindiği gibi İmamoğlu seçimden önce 150 mahalleye 150 kreş yapılacağını söylemişti.

Yuvamız İstanbul projesi kapsamında yapılan kreşi belediye yönetimindeki personelle gezen İmamoğlu, inşaatı biten bu kreşinde yakın zamanda açılarak vatandaşın hizmetine sunulacağını belirtti.

Son durak kartal oldu

Pendik’ten sonra Kartal’a giden İmamoğlu, bölge hakkında da bazı değerlendirmelerde bulunarak açıklama yaptı.

İmamoğlu burada yaptığı açıklamasında, “İSKİ yönetimimiz, sokağa çıkma yasağının bulunduğu dönemlerde dahi İstanbul genelinde büyük işler başardılar. Altyapı sorunlarına yönelik çalışmaların yanı sıra farklı sorunların çözümü noktasında da, yine İSKİ büyük gayret göstermeye devam etmiştir. Sahilde bulunan baskınların engellenmesine yönelik çalışmalarla birlikte, yağmur suları ve pis sularında çevreye zarar vermeden denize yönlendirilmesi konusunda önemli altyapı çalışmalarımız var. Her geçen gün çalışmalarımızın hızını artırarak devam ederken, yeni projeleri de gündemimize aldığımızı belirtmek isteriz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu bir süre daha bölgede incelemelerde bulunduktan sonra, belediye personeline mevcut sorunların çözülmesi yönünde talimat vererek bölgeden ayrıldı.