Kulvar Haber

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları
47 views
23 Temmuz 2019 - 6:59

İnternet teknolojisinin hayatımıza önemli ölçüde nüfus etmesi sebebiyle, İnternetten para kazanma yolları ve kazanç miktarlarında önemli artışlarda olmaya başladı. Ülkemizde hala bir kısmı insanın internetten para kazanmak gibi bir gerçeğin var olduğuna inanmasa da, buna inananlar ve edinmiş oldukları bilgileri uygulayanlar, internet ortamından yapmış oldukları çalışmalara göre para kazanmaya başladılar bile.

 Yazımızın devamında internetten para kazanma yolları hakkında bilgiler verirken, bu yollarla ortalama kazanabileceğiniz miktarlardan da bahsedeceğiz.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Satış Ortaklığı Yaparak İnternetten Para Kazanmak

İnternet üzerinden gelir elde etmek için, sadece kendinizin ürettiği ya da sahip olduğu ürünleri satmanız gerekmez. Başkalarına ait ürün ve hizmetleri satarak da, internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı anlaşması yapacağınız ürün ve hizmet satışı yapan yerlerin ürünlerini satmak için, kendinize ait bir web sitesi kurabileceğiniz gibi sosyal medya üzerinden hiçbir maliyet gerektirmeden çalışmalar yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Fenomeni Olup Para Kazanmak

Belki de her gün internet ortamında karşımıza çıkan sosyal medya fenomenlerinin, takipçi sayılarına göre önemli miktarlarda para kazandığını biliyor musunuz? Hatta ciddi anlamda ünlü olmuş sosyal medya fenomenleri, sadece sosyal medya hesaplarına reklam alarak aylık 100 bin TL’ye kadar para kazanabilmektedirler. Belki o seviyeye ulaşmayı başaramasanız da, sosyal medya üzerinden ilerleme kaydederek kendinizi idare edebilecek paraları kazanmanız mümkündür.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Sosyal Medya Sayfası Üzerinden Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında en sık tercih edilen yöntemlerden birisi de, sosyal medya hesapları üzerinden para kazanmaktır. Bunun için hatırı sayılır beğenisi bulunan sosyal medya hesaplarınızdan ya da sayfalarınızdan, alacağınız reklamları yayınlayarak zahmetsizce para kazanabilirsiniz.

Web sitesi reklamları ya da ürün reklamları gibi çeşitli nitelikteki reklamları, sosyal medya sayfalarınızda ücret karşılığında yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun yanında yukarıda da belirttiğimiz gibi, satış ortaklığı yaptığınız firma ya da web sitelerinin ürünlerini yoğun takipçisi bulunan sayfalarınızda yayınlamakta, bu anlamda iyi bir fikir olabilir.

Web Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma adına en yaygın başvurulan yöntemlerden birisi olan web sitesi açmak, açtığınız web sitesini geliştirmeniz halinde geçirmenizi sağlayacak düzeyde para kazanmanıza neden olabilir.

Bu sistemde para kazanma çeşitliliği, diğer yöntemlere göre biraz daha fazladır. Ancak web sitesi kurarak para kazanmak, biraz daha emek isteyen bir iştir. Başta Google Adsense platformu olmak üzere farklı reklam platformlarından alacağınız reklam kodlarını web sitenize yerleştirerek, web sitenize gelen ziyaretçilerin reklamları tıklaması halinde para kazanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sabit reklam alanları satarak, internetten para kazanmakta mümkündür. Yine satış ortaklığı yaptığınız ürün ve hizmetleri kendi web sitemizden yayınlayarak satışını yapmakta, uygulayabileceğiniz yöntemler arasındadır. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında web siteniz üzerinden uygulayabileceğiniz bir diğer metot ise, webmasterlar arasında backlink ya da tanıtım yazısı olarak bilinen satışları yapmaktır.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Farklı web sitelerine içerik sağlayarak, internetten para kazanmanız mümkündür. Bunun yanı sıra kendi yazacağınız yatağa hazırda bulunan makaleleri web sitesine editörlük şeklinde girerek de para kazanabilirsiniz. İyi bir yazar olmanız durumunda, evinizden bu işi yaparak asgari ücretin üzerinde bir gelir elde etmeniz oldukça basittir.

Youtube İle Para Kazanmak

Günümüzde internetten para kazanma yolları arasında en sık kullanılan yöntemlerden birisi de, Youtube videoları üzerinden para kazanmaktır. Video paylaşım sitesinde açacağınız kanallarda telif hakkı içermeyen videolar paylaşıp, bu videolarda otomatik olarak çıkacak reklamlar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Kanalınıza kendi çekeceğiniz videoları yüklemek, daha fazla gelir elde etmenize imkânı tanımaktadır.

Youtube ile İnternetten Para kazanma

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma Yolları

 İnternetten gelir elde etmek için yapabileceğiniz işlerden birisi de, güvenilir anket siteleri üzerinde anket doldurmaktır. Bu sitelerin önemli bir bölümü doldurduğunuz ankete göre para puan hediye ederek, bu para puanlarla kontör ve alışveriş sitelerinde alışveriş yapmanıza imkan tanıyarak ödeme yapmaktadır. Akıllı cep telefonlarından da yapılabilir bir iş olması nedeniyle fazla bir getirisi olmasa da, basit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Doğru adımlar atıldığında internetten para kazanma yolları arasında en etkili yöntemlerden birisi, domain yani web sitelerinin alan adlarını satarak para kazanmaktır. Daha önceden kaydı yapılmamış web sitesi isimleri bularak, bunları çok yüksek fiyatlardan satmanız mümkündür.

İyi bir domain bulmanız halinde yıllık ücretine 50 TL gibi bir rakam ödeyerek, bu alan adını belki de 100.000 dolar gibi bir rakama satabilirsiniz. Örneğin emlak.com, haber.com gibi alan adları bu fiyatların da çok daha üzerinde bir fiyata satılabilir.

İnternetten Para Kazanma yolları – Domain

Yukarıda bahsettiklerimiz dışında, oldukça farklı internetten para kazanma yöntemleri mevcuttur. E kitap yazmak, web tasarımı yapmak, çevrimiçi tercümanlık yapmak, cep telefonu uygulaması hazırlamak, sanal asistanlık yapmak ve link kısaltma uygulamaları gibi farklı birçok yöntemle internet üzerinden gelir elde etmek de mümkündür.

Kulvar.com.tr – En son haberler