Kulvar Haber

İşkur : Ösym Enerji Bakanlığı Tubitak Jandarma Memur Personel Alım İlanı

İşkur : Ösym Enerji Bakanlığı Tubitak Jandarma Memur Personel Alım İlanı
20 views
24 Mart 2019 - 21:05

İŞKUR tarafından yeni yayımlanan işkur kamu memur alımı ilanı ile ilgili iş arayışını sürdüren vatandaşlara yönelik ilgi çekici gelişmeler yaşanıyor.

Kamur kurumları tarafından başlatılan Kamuya memur alımı süreçlerine dahil olan İŞKUR kamu adına işsizlik oranın düşürülmesi için çalışmalarına devam ediyor. Son yayımlanan memur alımı ilanlarına göre toplamda 4 farklı kamu kurumu personel alımı için talepte bulunuyor.

İşkur : Ösym Enerji Bakanlığı Tubitak Jandarma Memur Personel Alım İlanı
İşkur : Ösym Enerji Bakanlığı Tubitak Jandarma Memur Personel Alım İlanı

İŞKUR tarafından 2019 yılı için konulan yeni hedef 2 milyon işsiz vatandaşın yeni işlerine kavuşması olarak belirlendi. Bu doğrultuda çalışma sürdüren kamu kurumu, yıl boyunca iş ve eğitim kurslarının yanı sıra çeşitli teşvik ve araştırmaları ile de iş sahasında aktif görev alıyor.

Kamu başta olmak üzere özel sektörde personel alımının yapılmasında İŞKUR memur alımı ilanı oldukça etkili oluyor. Son yayınlanan ilan ile de kamu sektöründe istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR Üzerinden İş İlanı Veren Kamu Kurumları Hangileri?

Vatandaşların ilgi ile takip etmekte olduğu İŞKUR memur alımı ilanı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Tam dört farklı kamu kurumu bünyelerinde istihdam etmek üzere kamu personeli arayışını sürdürüyor. Buna göre ÖSYM iş ilanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı iş ilanı, Jandarma Genel Komutanlığı iş ilanı ile TÜBİTAK iş ilanı ile kadrolarında çalıştırılmak üzere yeni personel alımını İŞKUR vasıtası ile ilgili vatandaşlara duyurdu.

ÖSYM, Enerji Bakanlığı, TUBİTAK, Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alım İlanı Şartları Neler?

ÖSYM, Enerji Bakanlığı, Tubitak, Jandarma Genel Komutanlığı kamu kurumlarınca farklı kadro ve şehirlerde istihdam edilmek üzere personel alımı devam ediyor.

Buna göre Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı personel alımı detayları şu şekilde; “dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulunca Kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.gibi şartlar bulunuyor. Diğer şartlardan bir tanesi de askerlik hizmetinin tamamlanmış olması ya da muaf olunması olarak bildiriliyor.

ÖSYM İŞKUR memur alımı ilanı ise şu detaylardan oluşuyor. Buna göre adayların, “dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak” şartı bulunuyor.

TÜBİTAK personel alım ilanı, memur ve dağıtıcı kadrolarında istihdam edilmek üzere toplamda 7 adet personel alımı yapılacağını bildiriyor.  Memur kadrosuna ataması yapılacak olan personeller için üniversitelerin herhangi bir ön lisans ya da lisans derecesinde mezuniyet yeterli görülüyor. Dağıtım personeli kadrosu için ise aranan mezuniyet şartı ise lise mezunu olmak.

Son olarak İŞKUR memur alımı ilanı veren kurumlar arasında İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Jandarma Genel Komutanlığı personel alım ilanı bulunuyor. Buna göre Komutanlık bünyesinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli uzman erbaş ilanı verilmiş. İlana göre başvuruda bulunmak isteyen adaylar için 19 Mart ile 4 Nisan arasında başvuruların internet üzerinden alınacağı belirtiliyor.

Komando ve Asayiş personel alımı ihtiyacının karşılamak üzere belirlenen kadrolara yapılacak Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı ve atamaları için yapılacak başvuruda Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi kullanılabilecek.

İŞKUR İş / işveren İlanları Nasıl Bulunur?

İş arayan çok sayıda vatandaşın en çok ilgilendiği konulardan bir tanesi de İŞKUR tarafından verilen iş ilanları olmaktadır. Kamu ve Özel sektör ile eş güdümü şekilde faaliyet sağlayan kurumun, ilanlarından ve son gelişmelerden haberdar olmak üzere iki farklı yol denenebilir. Buna göre vatandaşlar;

  • İŞKUR’un il ve ilçelerde bulunan resmi temsilcilikleri aracılığıyla başvuruda bulunarak kayıt açılır,
  • Resmi internet sitesi ya da internet uygulaması üzerinden İŞKUR kaydı bizzat vatandaş tarafından da yerine getirilmektedir.