Kulvar Haber

İstanbul şiddetli yağışa teslim oldu

İstanbul şiddetli yağışa teslim oldu
13 views
18 Haziran 2020 - 20:07

İstanbul şiddetli yağmur ve doluya teslim oldu.Kartal, Çatalca, Silivri, Arnavutköy, Zeytinburnu, Bağcılar, Eyüp ve Küçükçekmece’de etkili olan sağanak nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Ev ve iş yerlerini su basarken, göle dönen yollarda araçlar mahsur kaldı. Küçükçekmece’de araçta mahsur kalan sürücü ve yolcular, yolda kalan 2 genç tarafından kurtarıdı.

Meteoroloji’den yapılan uyarıların ardından İstanbul’da bazı bölgelerde şiddetli yağış etkili oldu.

SÜRÜCÜLER ÜST GEÇİT ALTLARINA SIĞINDI

Kartal-Samandıra Bağlantı Yolu’nda seyir halinde olan otomobil ve motosiklet sürücüleri yağıştan korunmak bir üst geçidin altına sığındı. Kartal Yakacık’ta perşembe günü kurulan semt pazarında da su baskını meydana geldi. Dolu riskine karşı otomobilini battaniyeyle korumaya çalışanlar da vardı.

“KAÇACAK YER BULAMADIK”

Üst geçidin altında bekleyen Osman Ardıç, “Doluya karşı önlem aldım. Anında yakaladı. Kaçacak bir yer bulamadık. Mecbur buraya sığındık. Bir taraftan da battaniye ile korumaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

BAĞCILAR’DA ŞİDDETLİ YAĞMUR VE DOLU

Bağcılar’da da şiddetli yağmur ve dolu yağışı etkili oldu.Yağış nedeniyle yollar göle döndü.Yağışın etkili olduğu bazı bölgelerde ev ve iş yerlerini su bastı. Yollarda oluşan su birikintileri de sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattı. Bir otomobil yağış nedeniyle yolda kaldı.

Sokakta yağışa yakalanan kimi vatandaşlar ise metrobüs ve otobüs duraklarına sığındı.

KÜÇÜKÇEKMECE TEM YAN YOLU SU BASTI

Küçükçekmece TEM Otoyolu yan yolda bir anda bastıran yağışla birlikte sürücüler zor anlar yaşadı. Yol göle dönerken bazı araçlar su birikintilerini geçemedi. Mahsur kalan Berat ve Sercan Coşkun araçlarını iterek sudan kurtardı. Kardeşler daha sonra yolda kalan diğer araç sürücülerine de yardım etti. Mahsur kalan araçların kurtarılmasını sağlayan gençler “İterek 3-4 araba kurtardık” dedi. Gençler ayrıca tıkanan rögarları da açmaya çalıştı.

Aynı su birikintisinde kalan bir sürücü ise araçtaki eşini kucaklayarak göle dönen yoldan çıkarttı.

Olay yerine itfaiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri sevk edildi. Yolda uzun araç kuyrukları oluşurken, araçlar alternatif yollara yönlendirildi.

İstanbul'da şiddetli yağış ve dolu - 13

BASIN EKSPRES YAN YOLU SU BASTI

Yağış nedeniyle Basın Ekspres yan yolu da su bastı.Göle dönen yolda araçlar güçlükle ilerleyebildi.