Kulvar Haber

İstanbul’da Kaza Sonrası Korkunç Karışıklık

İstanbul’da Kaza Sonrası Korkunç Karışıklık
18 views
29 Haziran 2019 - 15:38

9 Haziran’da İstanbul’da makas atan bir aracın sebep olduğu kaza sonrasında, ölen kişilerin karışması korkunç bir durumun ortaya çıkmasına neden oldu. Kazada öldü zannedilen Hiranur isimli çocuğun yaşadığı, gömülen kişinin ise yine 9 yaşındaki Gülnur olduğu, tam 18 gün sonra ortaya çıktı.

Kendi Kızını Yaşıyor Zannediyordu

İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan kaza sonrasında gömdüğü çocuğun yeğeni olduğunu zanneden baba, kızını ise 18 gündür yoğun bakımda zannediyordu. Yoğun bakım ünitesine alınmadığı için yoğun bakımda yatan çocuğun kızı olduğunu zanneden baba, gömdükleri cenazenin kızı olduğunu ve yoğun bakımda yatan çocuğun ise yeğeni olduğunu, tam 18 gün sonra anladı.

9 Haziran’da İstanbul Beşiktaş’ta araçların makas atarak ilerlemesi sebebiyle, 10 kişi yaralanmış 3’ü çocuk olmak üzere 4 kişi de hayatını kaybetmişti. Kazada ölenlerin isimleri 9 yaşındaki Hiranur, 8 yaşındaki musap, 8 yaşındaki Yusuf Eray ve anne Seyhan Özçelik olarak bilinmekteydi. Bitlis ve Muş’ta toprağa verilen cenazeler sonrasında aile bireyleri yasını tutarken, üzgünde olsa kızının kazadan yaralı bir şekilde kurtulmasına şükreden baba, büyük bir şok yaşadı. Yoğun bakımda yatan yüzü sarılı çocuğun kızı olduğunu zanneden Nurullah Eray, çocuk kendine geldikten sonra büyük bir şok yaşadı.

Yoğun Bakımdaki Kız “Dayı Ben Hiranur’um” Dedi

Hastane personelinin arayarak kızının uyandığını söylediği Nurullah Eray’ı hemen hastaneye giderek, yoğun bakımdaki çocuğa kızım Gülnur diğer sarılınca, aldığı yanıt karşısında büyük bir şok yaşadı. Çocuğun “dayı ben Hiranur’um” demesi üzerine adeta beyninden kaynar sular dökülen baba Nurullah Eray, toprağa verdiği çocuğun yeğeni değil kızı olduğunu, hastanede yoğun bakımdaki çocuğun ise, kızı değil yeni olduğunu o anda anladı.

Nurullah Eray Adli Tıp Kurumu’nda yapılan bu hata sonrasında adeta isyan ederek çocuğunun öldüğünü öğrenmesi ile dizlerinin bağı çözüldüğünü ancak yeğeninin ise hayatta olmasıyla en azından sevindiğini dile getirdi. Kazaya sebep olan kişiye beddualar yağdıran dede ise, bu nasıl bir acıdır ki kazada birçok yakınımızı kaybediyor ve sonrasında yeni şoklar yaşıyoruz dedi.

Sürücü hala bulunamadı trafikte makas atarak ilerlerken kazaya sebep olan Yusuf Arıkboğa ile Abdulsamet T. İsimli şahıslar, kazaya sebep olan sürücünün yanındaki arkadaşı Abdulsamet T.’nin babasının arkadan gelen aracına binerek kaçmışlar, sabıkalı sürece yardım eden baba ve oğlu yakalansa da, sürücü Yusuf Arıkboğa henüz yakalanmadı.