Kulvar Haber

İstanbul’da salak milyoner filmi gerçek oldu

İstanbul’da salak milyoner filmi gerçek oldu
32 views
15 Temmuz 2020 - 17:55

İstanbul Gaziosmanpaşa’da vefat eden annesinin gördüğü rüyadan etkilenip define bulmak için gecekondunun salonunda 3 ayda 21 metre kuyu açan 6 kişi gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’ndeki evden sürekli sesler geldiği ihbarı üzerine emniyet ekipleri harekete geçti. Adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri evin her yerine dizilmiş çuvallar dolusu molozla karşılaştı.

Evin içerisinde arama yapan polis, salonda bir kazı çalışması olduğunu ve kuyudan dışarıya çıkan bir havalandırma düzeneği olduğunu belirledi. Polis ekipleri, kuyunun define aramak için açıldığını tespit etti. 

aklaşık 7 yıldır evde kiracı olan Leyla T. , kuyunun başında bekleyen Aydın T.,  Semih Ş. ve kuyunun içerisinden çıkartılan  Adem B. , Ratif Y. ile Serhat Ç. gözaltına alındı.

Şüphelilerin yaklaşık 3 ayda kuyuyu 21 metre derinliğinde kazdıkları ve herhangi bir değerli eşya bulamadıkları belirlendi.  

Ölen annesi gördüğü rüyayı anlatınca peşine düştü

Öte yandan Leyla T.’nin vefat eden annesinin geçmişte rüyasında, evin altından ak sakallı bir dedenin ‘beni kurtarın buradan çıkartın’ diye seslendiğini gördüğünü ve annesinin vefatının ardından bu rüyanın etkisinde kalarak kazı çalışmasına başlattığını söylediği öğrenildi.

özaltına alınan 6 şüpheli, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede adli makamlarca serbest bırakıldı. Ev ise zabıta ekiplerince mühürlendi