Kulvar Haber

İzmir’de seçilen CHP’li Tunç Soyer mazbatasını aldı

İzmir’de seçilen CHP’li Tunç Soyer mazbatasını aldı
10 views
08 Nisan 2019 - 14:12

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Tunç Soyer mazbatasını aldı. İzmir’in eski belediye başkanı Piriştina’nın doğumgününde mazbatasını aldığını hatırlatan Soyer, “Bugün bu görevi devralıyorum. Ama bu bir nöbet, nöbetin sonu geldiğinde onu da büyük bir gururla bırakmayı bileceğiz. Bugün dilerim ki Ankara ve İstanbul’da o koltukları boşaltmayanlara da ders olur” dedi.

31 Mart yerel seçimlerine ‘Millet İttifakı adayı’ olarak giren ve seçimi yüzde 58.10 oy oranıyla kazanan Tunç Soyer, Kültürpark 4 No’lu holde düzenlenen törende mazbatasını aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, resmi olarak göreve başlamış oldu.

“PİRİŞTİNA’NIN EFSANESİNE SAHİP ÇIKACAĞIM”

Başkan Soyer, “8 bin 500 yıllık bu şehre belediye başkanı olmanın büyük gururunu yaşıyorum. İzmir’de 35. Belediye başkanıyım. Gerçekten çok büyük bir gurur. Bugün aynı zamanda İzmir’in efsane belediye başkanlarından rahmetli Ahmet Piriştina’nın doğum günü. Bu vesileyle onun efsanesine sahip çıkacağımı duyurmak isterim” diyerek sözlerine başladı.

“CANLA, BAŞLA VE AŞKLA ÇALIŞACAĞIM”

Bugün görevi devraldığını belirten Soyer, “Ama bu bir nöbet, nöbetin sonu geldiğinde onu da büyük bir gururla bırakmayı bileceğiz. Bugün dilerim ki, Ankara ve İstanbul’da o koltukları boşaltmayanlara da ders olur. Ben bana oy veren, vermeyen herkesi bu kentte gurur duyarak yaşaması için bu kenti koruyup, ilerilere taşımak için canla, başla ve aşkla çalışacağımı söylüyorum” diye konuştu.

HABER – ÖZLEM YILMAZ