Kulvar

Kağıthane’de Yaşayan Sivaslılar Yenikapı’da Bir Araya Geldi

Kağıthane’de Yaşayan Sivaslılar Yenikapı’da Bir Araya Geldi
136 views
03 Ekim 2019 - 13:29

İstanbul Sivas Konfederasyonu ve Sivas Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl onuncusu düzenlenen “Sivas Günleri” 29 Eylül tarihinde son buldu. 26-29 Eylül tarihlerinde yapılan etkinlikte, Kağıthane olmak üzere, İstanbul’un farklı bölgelerinde yaşayan Sivaslılar bir araya geldi.

Kağıthane Belediyesi de Stant Kurdu

Yenikapı’da düzenlenen etkinlikte Kağıthane Belediyesi de bir etkinlik kurarak, Kağıthane’de yaşayan Sivaslıların bir araya gelerek birbiriyle daha fazla kaynaşması için çalışma yaptı. Belediye tarafından ilçenin dünden bugüne değişim ve gelişimi temaları işlenirken, standı ziyaret eden Sivaslılara da belediye olarak birtakım hediyeler taktim edildi.

Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem etkinliğin açılış konuşmasını yaparak, İstanbul’da bulunan Sivaslıların bu tür etkinlikler sayesinde hasret giderdiklerini, aynı zamanda bu etkinliklerin Sivas’ın tanıtıma önemli katkılar sunduğunu dile getirdi.

Sivaslı Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin: Sivas’ı Yakından Takip Ediyoruz

İstanbul ilçelerinin belediye başkanları arasındaki tek Sivaslı olma özelliğini taşıyan Kağıthane Beledi Başkanı Mevlit Öztekin de yaptığı konuşmasında, “Sivaslı hemşerilerimizi bir arada görmekten, bir Sivaslı olarak çok mutluluk duydum. Bir Sivaslı olarak, ata toprağımız Sivas’ı ve Sivasspor’u yakından takip etmekteyim” dedi.

Perşembe günü başlayan ve Pazar akşamına kadar devam eden “Sivas Günleri” etkinlik alanını, Sivaslı ve İstanbullularla birlikte toplam 1 milyonun üzerinde vatandaşın ziyaret ettiği açıklandı. Etkinliğin teması ise, “Milli Mücadele Ruhu 100 yaşında” idi.

Düzenlenen program kapsamında gelen ziyaretçiler, Sivas’a has birçok yöresel ve Sivas ile özdeşleşmiş lezzetleri de tatma fırsatı buldular.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

BSthWS-Cq6kWmIwuu2T7QQsdrwIFHM_PrFaaNozzCzs